يكشنبه 22 فروردين 1400 | Sunday 11 April 2021

جمعی از واحدهای تولیدی با ارسال درخواستی به سازمان بازرسی استان بوشهر خواستار برخورد با بنگاه داری بانک صادرات بوشهر و همچنین عدم پرداخت عوارض شهرک صنعتی برازجان هستند.

به گزارش دیارجنوب، نماینده واحدهای تولیدی شهرک صنعتی برازجان در گفتگویی با آقای غلامی مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی برازجان اظهار داشت: باتوجه به تملك بعضي از اراضي صنعتي شهرك صنعتي برازجان توسط بانك صادرات استان بوشهر و به استناد فصل "الف"و بند 10 فصل "د" دفترچه قرارداد تخصيص زمين شهرك هاي صنعتي اين واحدهاي صنعتي مشمول پرداخت حق مشاركت در هزينه هاي شهرك ها مي باشند كه با توجه به صدور اظهارنامه های متعدد قضایی به بانك صادرات استان بوشهر از پرداخت این هزینه ها خودداري می کنند. و با توجه به اينكه حجم اراضي تملك شده 23800 مترمربع مي باشد مبلغ قابل توجهي بوده كه عدم پرداخت آن باعث نارضايتي واحدهاي فعال اين شهرك شده چرا که بار هزینه های نگهداری شهرک صنعتی برازجان علی رغم مشکلات متعدد اقتصادی را نیز باید واحدهای فال به دوش بکشند.

vahed sanati bank saderat
وی در ادامه نیز خاطر نشان کرد: بانک صادرات با خودداری از پرداخت این هزینه ها نیز به بنگاه داری که خلاف شرح وظایفشان نیز می باشد می پردازند که در اقدامی جدید و غیر معقول ملکی که 6 ماه پیش 900 میلیون به مزایده گذاشتند و با ترفند های متعدد متقاضیان را بدون پاسخ گذاشتند تا بتوانند از فرصت گرانی ایجاد شده در سطج کشور این ملک را با دو برابر قیمت یعنی 1میلیارد و هشتصد تومان به مزایده جدید (آگهی مزایده 1/99) به مزایده بگذارند و این نشان از بنگاه داری بانک صادرات دارد.
مهندس غلامی در ادامه اظهار داشت: تا کنون نیز هیچ ملکی در این شهرک صنعتی به این نرخ قیمت واگذار نشده و مشخص است که باز هم تمایلی به واگذاری واقعی این املاک ندارند و همچنان این املاک بعنوان غده ای سرطانی در این شهرک باقی خواهند ماند.
وی در پایان نیز با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مقابله با بنگاه داری بانک ها در دیدار اعضای هیات دولت در سال 1397، خواستار برخورد مراجع بازرسی و قضایی به این موضع را دارند و کتبا نیز این موضوع را اعلام نموده اند.

خبر مرتبط:

بانک صادرات بوشهر مانع بزرگی بر جهش تولید در شهرک صنعتی برازجان

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group