سه شنبه 17 تير 1399 | Tuesday 7 July 2020

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید مدیریت مصرف آب برای گذر از تابستان گفت: در راستای مقابله با کم‌آبی و استفاده بهینه از آب آشامیدنی یک‌هزار و ۲۰۰ انشعاب آب، خانه‌باغ در شهرها و روستاهای استان بوشهر قطع شد.

به گزارش دیارجنوب، عبدالحمید حمزه‌پور صبح امروز در نشست با نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در فصل تابستان و در اوج گرما قرار داریم اظهار داشت: همکاری مردم در مدیریت مصرف آب برای گذر از تابستان و شرایط کرونایی ستودنی است که ادامه تعامل مردم در این راستا امری مهم و ضروری است.
وی، با اشاره به اینکه طرح‌ها، اقدامات و برنامه‌های مهمی در راستای اجرای طرح‌های آبرسانی انجام شده گفت:این پروژه‌ها در قالب برنامه‌های کوتاه، میان و بلند مدت در شهرها و روستاهای استان بوشهر تدوین و عملیاتی شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید بر بهره جستن از ظرفیت نمایندگان استان در مجلس در سطح ملی خاطرنشان کرد: برای پیشبرد اقدامات بزرگی که در اجرای طرح‌های آبرسانی انجام شده همکاری و همراهی نمایندگان استان در مجلس ضروری است.
حمزه‌پور با بیان اینکه بخش عمده‌ای از منابع آب آشامیدنی استان بوشهر از دیگر استان‌ها تامین می‌شود تصریح کرد: بخش اندکی از آب آشامیدنی استان بوشهر از طریق چاه‌ها و پروژه‌های آب شیرین‌کن تامین می‌شود.
وی با اشاره به اینکه استان بوشهر با کمبود شدید منابع آبی مواجه است افزود: استان بوشهر در حوزه آبهای زیرزمینی و آبهای سطحی با کمبود شدید منابع مواجه است که آب مصرفی استان از طریق خطوط طولانی وارد شبکه‌های انتقال و توزیع می‌شود که با توجه به اینکه در اوج شیوع بیماری کرونا قرار داریم و آب یکی از اقلام مهم مبارزه با کرونا است باید همه مردم در مدیریت مصرف با شرکت آبفا در پیک مصرف آب همکاری کنند تا بدون مشکل از تابستان گرم عبور کنیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه با پدیده توسعه خانه باغ‌ها در نقاط مختلف استان مواجه هستیم تاکید کرد: برای تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی مردم، و امکان تامین آب برای آبیاری درختان خانه باغ‌ها وجود ندارد وظیفه ذاتی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در برخورد قاطع و قانونی با انشعابات آب این خانه‌باغ‌ها است.
حمزه‌پور از قطع بیش از یک‌هزار و 200 انشعاب آب، خانه باغ‌ها در روستاها و شهرهای مختلف استان بوشهر خبر داد و افزود: در این راستا 400 انشعاب آب در روستاهای تنگستان، 650 انشعاب در گناوه، 180 فقره انشعاب در خانه باغ‌های دشتستان و عسلویه قطع شده است.
وی، فرسودگی شبکه‌های آبرسانی را از دیگر مشکلات استان دانست و خاطرنشان کرد: فرسودگی شبکه‌ها به سبب قدمت طولانی و شرایط آب و هوایی است که برای نوسازی شبکه از اعتبارات استانی و ملی استفاده می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه امسال 50 میلیارد تومان برای طرح‌های آبرسانی استان مصوب شده است گفت: بیش از 50 درصد این اعتبار برای نوسازی شبکه آبرسانی اختصاص یافته است و بهره جستن از تبصره 3 با مشارکت مردم در اصلاح شبکه آبرسانی از دیگر اعتبارات این حوزه است.
حمزه‌پور از تخصیص اعتبارات ملی برای توسعه طرح‌های آبرسانی به ویژه نوسازی شبکه‌ها خبر داد و بیان کرد: سال گذشته بیش از 50 میلیارد تومان از محل ردیف‌های تنش آبی تخصیص یافت که پیش بینی می‌شود همین میزان اعتبار امسال برای توسعه طرح‌های آبرسانی در استان بوشهر تخصیص یابد./تسنیم

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group