چهارشنبه 18 تير 1399 | Wednesday 8 July 2020

مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول برنامه شاد گفت: از اول مهر آموزش ترکیبی را داریم که آمیزه ای از حضور فیزیکی دانش آموزان در مدارس، آموزش مجازی، بسته های آموزشی و آموزش تلویزیونی است.

به گزارش دیارجنوب، حسن الحسینی مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول برنامه شاد امروز در جمع خبرنگاران گفت: در سال ۱۳۸۱ مجوزی از شورای عالی انقلاب فرهنگی داریم که آموزش حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری در آموزش و پرورش مورد بهره قرار بگیرد. بر مبنای آن تصمیم و در شورای عالی آموزش و پرورش مصوباتی داشتیم و زیرساخت ها برای حضور در فضای مجازی مهیا بود.
وی ادامه داد: این روزها نظام های آموزشی دنیا به تعطیلی کشیده شد دغدغه آموزش و پرورش این بود که آموزش تعطیل نشود و برای همین سراغ برنامه شاد رفتیم. راه اندازی این شبکه موفقیت آمیز بود و امتیاز بزرگی برای آموزش و پرورش و پشت سر گذاشتن بحران است.
الحسینی بیان کرد: در حال حاضر به مرحله استقرار این شبکه رسیده ایم و گسترش امکانات شاد در دستور کار است. نظام آموزشی، به شکل حضوری نظام پر تعاملی است و در آن کنش و واکنش متقابل شکل می گیرد و طبیعتاً در شبکه مجازی اتفاق همان چیزی نیست که به صورت حضوری شکل می گیرد اما می خواهیم درصد تعامل در شبکه شاد را بالا ببریم.
وی گفت: الان با چالش های بزرگی رو به رو هستیم. مثلاً دانش آموزانی که هیچ دیوایسی برای حضور در فضای مجازی ندارند و به خط اینترنت هم دسترسی ندارند. در حالیکه دغدغه ما این است که برای سال تحصیلی بعد آموزش ترکیبی را در دستور کار بگذاریم. از اول مهر آموزش ترکیبی آمیزه ای از حضور فیزیکی، آموزش مجازی، بسته های آموزشی و آموزش تلویزیونی است که بسته به شرایط متفاوت بحرانی و نیمه بحرانی، سهم هر کدام از اینها مشخص می شود./مهر

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group