پنجشنبه 19 تير 1399 | Thursday 9 July 2020

فرماندار دیلم استان بوشهر بوشهر گفت: ۲ شرکت صنایع پایین دستی پتروشیمی برای اجرای طرح در منطقه ویژه اقتصادی شمال این استان مجوز تامین خوراک دریافت کردند.

به گزارش دیارجنوب، عبدالامیر قاسمی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ساز و کار و زیرساخت‌های لازم برای اجرایی شدن این طرح‌های بلندمدت، آماده شده و برای عملیاتی شدن تنها نیاز به مجوز زیست محیطی دارد که بجد پیگیر هستیم و به محض دریافت این واحدها شروع بکار خواهند کرد.
وی گفت: منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر از طرح‌های بزرگ اقتصادی با رویکرد صنایع پایین دستی پتروشیمی است که نقشی مهم در ایجاد اشتغال‌ و رونق و توسعه شهرستان دیلم ایفا خوهد کرد.
قاسمی با بیان اینکه پیوست زیست‌محیطی در اجرایی شدن این طرح ضرورت دارد، بیان کرد: باتوجه به ایرادهای زیست محیطی وارده بر این طرح، با پیشنهاد حذف پنج هزارو ۷۰۰ هکتار از خور (آبراه دریایی) و اسکله که گنجانده شده بود موافقت شد.
فرماندار دیلم گفت: این طرح آلودگی همانند عسلویه نخواهد داشت و تمامی الگو و معیارهای زیست محیطی در آن رعایت خواهد شد.
وی اظهار داشت: در سال جاری ۳۰ میلیارد ریال برای ایجاد زیرساخت‌های این طرح اختصاص یافت وی پیش از این نیز جاده دسرستی، آب و برق آن فراهم شده‌است.
منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر در شهرستان دیلم به مساحت سه هزار و ۹۰۰ هکتار قرار دارد که از مزیت‌های مهم در حوزه تامین خوراک صنایع پتروشیمی و پایین دستی و زیرساختی برخوردار است.
این منطقه ویژه اقتصادی یکی از ۹ منطقه ویژه اقتصادی کشور است که در عرصه صنایع کوچک و پتروشیمی فعالیت خواهد کرد./ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group