پنجشنبه 12 تير 1399 | Thursday 2 July 2020

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهرگفت: در زمان حاضر آفت ملخ صحرایی در تمام کانون‌های آلوده این استان شامل مزارع ، باغ ها و عرصه های طبیعی پاکسازی شد.

به گزارش دیارجنوب، خسرو عمرانی روز دوشنبه دراین رابطه افزود: با وجود حاکم بودن شرایط سخت شیوع ویروس کرونا با تلاش مردم، دهیاری‌ها، کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی و حمایت مسئولان پدیده آفت ملخ صحرایی در استان کنترل شده و تنها در انتهای منطقه دشت پلنگ منتهی به شهرستان فراشبند مبارزه درحال انجام است که آفت به مرز استان بوشهر وارد نشود.
وی اضافه کرد: امسال مبارزه با آفت ملخ صحرایی به صورتی دقیق و منظم انجام شد که هیچ خسارتی نه تنها به زمین‌های کشاورزی بلکه حتی به عرصه‌های طبیعی استان نیز وارد نشد .
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: تاکنون ۲۴ هزار لیتر سم برای سمپاشی عرصه‌های طبیعی، مزارع و باغ‌ها در این استان مصرف شده‌است و محدودیتی برای تامین سم مورد نیاز وجود ندارد .
وی با اشاره به اینکه ۲۸ کانون آلوده به آفت ملخ صحرایی در این استان وجود داشت گفت: کار سمپاشی عرصه‌ها به وسیله ۶۰ گروه مبارزه و ردیاب، یک فروند هواپیمای سمپاش، ۹ دستگاه سمپاش یو ال وی و ۱۰۰ دستگاه سمپاش زمینی انجام شده است.
وی ادامه داد: امسال ۴۱هزار و ۹۰۵ هکتار از عرصه‌های استان بوشهر برعلیه آفت ملخ صحرایی سمپاشی شده‌اند.
عمرانی اضافه کرد: با توجه به پیش بینی‌ها ورود دسته‌های جدید ملخ صحرایی از شبه جزیره عربستان و شاخ آفریقا تا پایان خرداد ماه جاری انجام می‌شود و در صورت تحقق این پیش بینی احتمال هجوم این آفت به همه شهرستان‌های استان بوشهر وجود دارد در این ارتباط آمادگی برای ردیابی و مبارزه با دسته‌های جدید با تدارک سم کافی، تجهیزات، امکانات مبارزه، نیروی انسانی و ادامه همکاری سایر نهادها ضروری است./ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group