پنجشنبه 12 تير 1399 | Thursday 2 July 2020

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۴ میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه امکانات گردشگری این استان به بخش خصوصی پرداخت شد.

به گزارش دیارجنوب، محمدحسین ارسطوزاده روز دوشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: در سال جاری ۱۵ میلیارد ریال از اعتبارات صندوق توسعه ملی و ۹ میلیارد ریال از اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ تاکنون تسهیلات به بخش خصوصی پرداخت شده که این روند ادامه دار است.
وی اضافه کرد: افزایش ظرفیت تاسیسات گردشگری برای ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت اقامتی، پذیرایی، تفریحی و سرگرمی به ماندگاری گردشگر و مسافر در یک نقطه کمک زیادی می‌کند.
ارسطوزاده ادامه داد: مجتمع گردشگری ساحلی بوشهر و سفره خانه سنتی در شهرستان دشتی ۲ واحدی است که هر کدام با مساحت یکهزارو ۲۰۰ متر مربع به ظرفیت تاسیسات گردشگری استان اضافه می‌شود.
وی یادآور شد: مجتمع گردشگری ساحلی بوشهر با ۲۰ اتاق و ۴۰ تخت ساخته می‌شود و در مجموع با سفره‌خانه شهرستان دشتی به طور مستقیم ۴۰ فرصت شغلی در استان بوشهر ایجاد خواهد شد.
مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی بوشهر گفت: امسال۱۲ اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان‌های دشتی، دشتستان، دیر و بوشهر برپا می‌شود.
ارسطوزاده ادامه داد: بیشترین حجم سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی و ساخت این پروژه‌ها از سوی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در دست اجرا است و بخش اندکی هم از تسهیلات در این زمینه استفاده کرده‌اند.
وی اظهار داشت: توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی به دنبال رویکرد سفرهای ارزان و آشنایی گردشگران با جامعه محلی انجام می‌شود که در کنار این کار با اشتعال‌زایی در روستاها تولید، معرفی و فروش صنایع دستی هم تحت تاثیر این موضوع قرار می‌گیرد.
ارسطو زاده گفت: هم‌افزایی گردشگری و بالا بردن ظرفیت تولید در صنایع دستی دو مولفه جدانشدنی برای اشتغال‌زایی و رونق اقتصاد یک جامعه محلی و روستایی هستند که از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری می‌کند.
وی ادامه داد: حمایت از بخش خصوصی، توسعه صنعت گردشگری و اشتغال‌زایی در این بخش یکی از اولویت‌های این اداره‌کل است در همین ارتباط از ابتدای سال تاکنون برای رسیدن به این هدف‌ها ۱۶ موافقت اصولی صادر شده‌است.
ارسطوزاده افزود: هم اکنون موافقت اصولی چهار مجتمع گردشگری، چهار اقامتگاه سنتی، سه هتل، ۲ سفره خانه، ۲ اقامتگاه بوم‌گردی و یک هتل آپارتمان در کمیته فنی این استان صادر شده‌است.
مدیرکل میراث فرهنگی بوشهر بیان کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها در سال جاری و سال‌های آینده چشم انداز بسیار روشنی از گردشگری در استان بوشهر خواهیم داشت که باعث رونق و شکوفایی این صنعت و اقتصاد گردشگری می‌شود.
وی یادآور شد: با رعایت ضوابط در طراحی کف‌سازی آثار تاریخی، مسیر دره لیر سیراف و کوچه‌های بافت تاریخی بوشهر نیز بررسی شده‌است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر تاکید کرد: طرح کف‌سازی آثار تاریخی باید با تعامل شهرداری و همکاری در اجرای بهسازی محوطه‌های تاریخی با رعایت تمام ضوابط مرمتی عملیاتی شود.
وی ادامه داد: اجرای سنگفرش مسیر دره لیر سیراف، بهسازی و ساماندهی گذرمنتهی به این دره از سوی شهرداری این بندر و با نظارت مستقیم کارشناسان فنی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر انجام می‌شود.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: گذرهای شاخص دره لیر در سیراف و گذر فدک موسوم به سنگفرش، در حدفاصل نوار ساحلی بوشهر به درون بافت تاریخی از گذرهای پر تردد و ارزشمند در پهنه تاریخی این استان به شمار می‌رود.
ارسطو زاده افزود: یکی از موضوع‌های مهم که باید در اولویت قرار گیرد بررسی مصالح کاربردی برای انجام عملیات در این پروژه‌ها است که باید با کارشناسان و برا اساس زیست بوم منطقه و شرایط آب و هوایی استان انجام شود./ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group