پنجشنبه 8 خرداد 1399 | Thursday 28 May 2020

رئیس پلیس راه استان همدان گفت: در پی واژگونی یک دستگاه تراکتور، راننده جوان آن به شکل دلخراشی در زیر آن جان باخت.

به گزارش دیارجنوب، سرهنگ رضا عزیزی با اعلام مطلب فوق افزود: کارشناس پلیس راه سرعت غیر مجاز را عامل واژگونی تراکتور و مرگ راننده ۳۵ ساله آن اعلام کردند.
رئیس پلیس راه استان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تراکتور فاقد کمک فنر بوده و در صورت بالا بودن سرعت به ویژه در سر پیچ، با هدایت فرمان به یک سمت، بلافاصله واژگون می‌شود.
سرهنگ عزیزی، تراکتور را ناایمن ترین وسیله، حتی نسبت به موتورسیکلت دانست و تصریح کرد: در بیشتر موارد به هنگام بروز حادثه ابتدا راننده آن به علت نبود حفاظ و اتاقکی بر روی تراکتور و سقوط و برخورد با سطح جاده، آسیب می‌بیند.
وی افزود: بیشتر دارندگان و رانندگان تراکتور بیمه‌نامه و گواهینامه ندارند و هنگام بروز حادثه و مرگ سرپرست خانواده، دیگر اعضای خانواده از نظر اقتصادی با مشکل جدی مواجه می‌شوند.
رییس پلیس راه استان همدان ادامه داد: برخی از رانندگان تراکتور نسبت به سوارکردن مسافر نیز اقدام می‌کنند در حالیکه ظرفیت این وسیله نقلیه تنها یک نفر و آن هم راننده بوده و آنها از نظر قانونی مجاز به سوار کردن فرد دیگری نیستند.
سرهنگ عزیزی گفت: بیشتر سوانح تراکتور مربوط به رانندگی غیر ایمن در زمین های کشاورزی هنگام شخم زدن است چرا که شخم زدن زمین های با شیب تند و مجهز نبودن تراکتور به کمک فنر موجب می شود با اندک ضربه ای این وسیله نقلیه واژگون ‌شود./خبرآنلاین

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group