شنبه 28 فروردين 1400 | Saturday 17 April 2021

آئین تکریم و معارفه مدیر جدید آموزش و پرورش دشتستان صبح روز چهارشنبه 17 اردیبهشت ماه با حضور فرماندار شهرستان، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر و دیگر مسئولین در فرمانداری شهرستان دشتستان برگزار شد.

ندا قاسمیان پور-به گزارش دیارجنوب، مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در این آئین ضمن گرامیداشت مقام شامخ معلم و یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری اظهار داشت: آموزش و پرورش به عنوان تاثیر گذارترین نهاد در مناسبات اجتماعی است و معلمان بهترین و موثرترین عامل در این جریان تلقی می شوند.
وی در ادامه افزود: ایجاد تحولات در هر جامعه ای را باید از آموزش و پرورش آن جامعه شروع کرد و پیشرفت هر جامعه و کشوری قطعا متاثر از نظام آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت آن است.

moarefe modiran amoozesh parvaresh 1

علیمراد کرمی رشد و بالندگی آموزش و پرورش را متاثر از معلمان فرهیخته جامعه دانست و افزود: بزرگی هر جامعه ناشی از آموزش و پرورش توانمند جامعه است و اگر جامعه سلامت ما به خوبی در حال انجام کار هستند و صادقانه و خالصانه کار میکنند نتیجه تربیتی است که این معلمان فرهیخته داشتند.

وی با بیان اینکه تقویت و پویایی معلمان همیشه مد نظر ما بوده، افزود: یکی از نشانه های پیشرفت، به روز بودن و زنده بودن در هر جامعه را پذیرش تغییرات است و برای داشتن جامعه ای پویا، زنده و شاداب باید تغییرات را بپذیریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر درخصوص اخلاق مداری عنوان کرد: اگر معلمان ما توانمند و از علم و سواد کافی برخوردار باشند، به طور حتم این اخلاق مداری را به جامعه ما منتقل می کنند.
وی تصریح کرد: اگر معلم ما اخلاق مدار باشد بی شک جامعه ما اخلاق مدار خواهد بود.

moarefe modiran amoozesh parvaresh 1

کرمی به مدیریت کوتاه مدت در هر سازمانی اشاره کرد و افزود: دوران‌مدیریتی از نظر شخصی بیش از ۴ الی ۵ سال نباید باشد زیرا که طی این مدت طرح و برنامه های مورد نظر انجام گرفته و نیازمند طرح و برنامه های جدیدتری هستیم.
وی خاطرنشان کرد: افرادی که ایده ها، نظرات و اندیشه های بهتر و متفاوت تری دارند باعث شکوفایی، رشد و پویایی جامعه خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر تاکید کرد:به سمت تغییرات حرکت کنید و تغییرات را بپذیرید قبل از اینکه بخواهند شما را تغییر دهند.
وی در ادامه افزود: خودتان آماده تغییر باشید و پیشنهاداتی ارائه دهید تا بتوانیم جامعه ای پویا در آموزش و پرورش و شاداب در بین دانش آموزان داشته باشیم.

moarefe modiran amoozesh parvaresh 1

عیمراد کرمی مدیر سابق آموزش و پرورش را مدیری توانمند و شایسته دانست و بیان داشت: طی ۶ سال سکان داری آموزش و پرورش شهرستان را بر عهده داشتند و در این راستا کارهای بسیار خوبی انجام گرفت و موفقیت های زیادی حاصل شده که نتیجه تیم مدیریتی ایشان بوده است.

وی در پایان از حسن لواسانی فرد و تیم مدیریتی ایشان بابت تمام تلاش ها و فعالیت های این دوره تشکر و قدر دانی نمود.

فرماندار شهرستان دشتستان در این آئین ضمن گرامیداشت مقام معلم اظهار داشت: معلم معماری است که علم، ادب، فرهنگ و اخلاق را در زمینه های مختلف بنا می کند و در این راستا هرگونه اقدام و توجه می تواند کارگشا و راهگشای این زمینه در جامعه ما باشد.
وی در ادامه اضافه کرد: معلم چراغ راهنمای جامعه است و دانایی را تولید می کند.

moarefe modiran amoozesh parvaresh 1

فتح اله نوروزی در خصوص اهمیت و جایگاه معلم بیان داشت: آموزش و پرورش جایگاهی خاص در هر جامعه و کشور دارد و اگر بخواهیم به اساسی ترین نهاد اجتماعی در هدایت و افکار افراد هر جامعه بشری توجه کنیم بی شک به نام مقدس آموزش و پرورش می رسیم.
وی آموزش و پرورش توانمند را لازمه توسعه اجتماعی دانست و گفت: هریک از مدیران با انجام امورات و اقدامی مفید در آموزش و پرورش امری خداپسندانه را رقم خواهند زد.

فرماندار دشتستان با توجه به اینکه آموزش و پرورش سنگ بنای آینده کشور است افزود: اگر میخواهیم به آینده کشور توجه کنیم باید به آموزش و پرورش توجه داشته باشیم.
وی یکی دیگر از کارکردهای آموزش و پرورش را انتقال فرهنگ برشمرد و گفت: در راستای انتقال فرهنگ اگر به خوبی اقدام شود شاهد آسیب های اجتماعی کمتری در جامعه خواهیم بود.

moarefe modiran amoozesh parvaresh 1


نوروزی تاکید کرد: باید به آموزش و پرورش توجه خاص داشت زیرا که زیرساخت منابع انسانی کشور بعنوان بزرگترین سرمایه در آموزش و پرورش شکل می گیرد.

فرماندار دشتستان در ادامه تصریح کرد: آموزش و پرورش اصلی ترین نهاد اجتماعی و کانون انتشار دانایی است و دانایی نیز مقدمه توانایی است.

نوروزی تاکید کرد: اگر بدنبال تحول و تغییرات در جامعه هستیم باید نگاه و باورهای خود را تغییر دهیم و بدون این تغییرات موفق نخواهیم بود.

فرماندار دشتستان خطاب به مدیریت جدید آموزش و پرورش گفت: باید استراتژیک خاص خود در آموزش و پرورش را داشته باشید که بدون این امر شکست را بدنبال خواهد داشت.
وی مشکلات بوجود آمده از نداشتن استراتژیک مدیران را برشمرد و عنوان کرد: رشد حاشیه پردازی، سلیقه گرایی، فی البداهه پردازی و روزمرگی از مشکلاتی است که آیا مدیران و آموزش و پرورش است.

moarefe modiran amoozesh parvaresh 1
نوروزی دومین نکته در خصوص مدیریت جدید را حاکمیت اخلاقی دانست و افزود: اخلاق به روش صحیح، تقویت روابط انسانی، مشارکت جو و مشارکت پذیر بودن از عواملی است که با انجام آن و جلب اعتماد مردم می تواند باعث رشد و پیشرفت مدیران باشد.
فرماندار دشتستان مدیران مدارس را پرچمداران برنامه های آموزش و پرورش و دانش آموزان را گنجینه های ارزشمند جامعه دانست و افزود: پرچم کیفیت بخشی و ایجاد تحول در مدارس در دستان مدیران است.
وی سید حسن لواسانی را از سرمایه های خوب شهرستان دشتستان دانست و افزود: حسن لواسانی فرد ۲۳۰۰ روز در آموزش و پرورش شهرستان فعالیت کردند و مدیری خوب، پرتلاش و مشارکت پذیر، مشارکت جو، پیگیر کار و تعامل خوبی با مجموعه ها داشتند که همواره به وجودش افتخار و صمیمانه از ایشان قدردانی می نمایم.

فرماندار دشتستان در پایان ۴ مورد را به مدیر جدید آموزش و پرورش شهرستان یادآور شد و خاطرنشان کرد: همدلی، هماهنگی، همکاری و هم افزایی را همیشه بیاد داشته و با کنار هم نهادن این ۴ مورد می توانید موفق باشید.
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در این آئین اظهار داشت: جایگاه معلم بسیار بالا و قابل توصیف نیست و زمانی جایگاه واقعی خود را می یابد که در آن جامعه صداقت و سلامت به جای تهمت قرار گیرد.
وی در ادامه افزود: معلم زمانی می تواند جایگاه اصلی خود را بیابد که اخلاق مداری را سرلوحه و از بی اخلاقی بپرهیزد.

moarefe modiran amoozesh parvaresh 1


باقر سعادت به یکی از ویژگی های ارزنده آموزش پرورش اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش همیشه صادر کننده نیروهای خودی است و هیچگاه از جایی دیگر نیرو وارد نکرده است و این از نعمت های بزرگی است.
وی در پایان از حسن لواسانی فرد جهت خدمات ارزنده و کارهای بسیاری همچون توسعه و زیرساخت های لازم جهت درمانگاه فرهنگیان، ارتقاء سطح علمی و کسب مقامات علمی و فرهنگی و .. در طی ۶ سال خدمتشان تشکر و قدردانی نمود و برای سهراب باقری در این جایگاه آرزوی موفقیت کرد.
سهراب باقری، مدیریت جدید آموزش و پرورش شهرستان دشتستان ضمن تبریک هفته معلم و قدردانی از همه مسئولین جهت شرکت در این آئین : از اعتماد مدیرکل آموزش و پرورش جهت اعتماد و انتخاب در این جایگاه تشکر نمود و برخی از اهداف و برنامه های خود را عنوان نمود.

moarefe modiran amoozesh parvaresh 1


مدیر سابق آموزش و پرورش شهرستان دشتستان در این آئین ضمن تشکر و قدردانی از همه مسئولین و افراد شرکت کننده اظهار داشت: طی ۶ سال و سه ماه فعالیت در آموزش و پرورش شهرستان آنچه را در توان داشتیم برای اعتلای دشتستان به کار گرفتیم و را برنامه ریزی ها تلاش کردیم پیشرفت هایی حاصل شود.

moarefe modiran amoozesh parvaresh 1

لواسانی در ادامه افزود: بسیاری بودند که در این راه مخالف تیم مدیریتی ما بودند که این مخالفت ها نوعی دلسوزی قشر فرهنگی محسوب و باعث پیشرفت ها شد.
وی با بیان اینکه بنا نداشتم بیش از ۴ سال در مدیریت باشم افزود: چندین بار جهت رفت از مدیریت اقدام کردم و ریما استعفای خود را به ناصر کرمی اعلام نمودم ولی این امر میسر نشد.

سید حسن لواسانی فرد در پایان با تشکر از مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر و دیگر مسژولین جهت اعتماد و همکاری های لازم تشکر و قدردانی نمود.

در پایان طی حکمی از سوی مدیرکل آموزش و پرورش استان، سهراب باقری به عنوان مدیر جدید آموزش و پرورش شهرستان دشتستان معرفی و از خدمات سید حسن لواسانی فرد تقدیر شد.

moarefe modiran amoozesh parvaresh 1

moarefe modiran amoozesh parvaresh 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group