سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 | Tuesday 23 April 2019

رئیس مدیریت بحران شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: در بارندگی سال آبی جاری، بیش 185میلیون متر مکعب روان آب وارد رودخانه‌های این استان شده است.

به گزارش دیارجنوب، بهمن گشتاسب روز چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران استان بوشهر افزود: در این مدت 55 میلیون متر مکعب آب وارد رودخانه دالکی شد که هشت میلیون متر مکعب آن برای تامین آب نخیلات وارد شبکه و کانال آبرسانی نخلستان‌ها شده است.
وی بیان کرد: 49 میلیون متر مکعب روان آب نیز به رودخانه شاهپور دشتستان و 81 میلیون متر مکعب آب به رودخانه‌های مند دشتی، باغان، باهوش و دیگر رودخانه‌های فصلی استان بوشهر وارد شده است.
گشتاسب ادامه داد: سد رئیسعلی دلواری نیز در بارندگی‌های اخیر بیش از 195 میلیون متر مکعب روان آب در آن ذخیره شد و اکنون ظرفیت آن به 288 میلیون متر مکعب رسیده است.
وی یادآور شد: سال گذشته تا این روز 129 میلیون متر مکعب آب در سد رئیسعلی دلواری ذخیره بود که امسال با افزایش بیش از 2 برابری همراه شده است.
گشتاسب ادامه داد: در 13 روز امسال بارش‌های مطلوبی در استان بوشهر ثبت شده به نحوی که در تالاب حله 42.5 میلی متر، مند 28.5 میلی متر و دیگر نقاط کمتر از 19 میلی متر بارش باران ثبت شده است.
وی افزود: در سال آبی جاری تاکنون استان بوشهر 340 میلی متر بارش تجربه کرده که تحقق بارندگی سال آبی جاری نسبت به میانگین بلندت مدت مشابه 146 درصد بوده است./ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group