شنبه 10 خرداد 1399 | Saturday 30 May 2020

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهرگفت: از امروز تا روز دوشنبه هفته آینده به دنبال ناپایداری‌های جوی نسبت به وقوع سیلاب‌های موقت در این استان هشدار داده می‌شود.
ب

ه گزارش دیارجنوب، پیام مساعدی روز پنج‌شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: با افزایش شاخص‌های ناپایداری بویژه طی این مدت به تناوب وقوع رگبار پراکنده باران و رعد و برق، وقوع صاعقه بویژه در ارتفاعات به صورت نقطه‌ای و محلی، بارش تگرگ و رگبار شدید باران و احتمال خسارات به مزارع کشاورزی دور از انتظار نخواهد بود.
وی بیان کرد: تا روز دوشنبه هفته آینده همچنین نسبت به وزش باد شدید و گاهی تندبادهای لحظه ای بیش از ۷۰ کیلومتر در ساعت در سواحل و روی خلیج فارس و در پی آن افزایش ارتفاع موج به بیش از ۲.۵ متر هشدار داده می‌شود.

مساعدی ادامه داد: با این شرایط اجتناب از ترددهای دریایی بویژه تردد شناورهای کوچک، تفریحی و مسافری باید جدی گرفته شود.
وی افزود: به دلیل رخداد صاعقه همچنین باید جلوگیری از قرار گرفتن در فضای باز ، زیر درختان و تاسیسات فلزی مورد توجه قرار گیرد.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: به دلیل وزش تندباد جلوگیری از قرار گرفتن در زیر درختان و ساختمانها و سازه‌های سست و نیمه کاره امری ضروری و اجتناب ناپذیر است‌.
وی ادامه داد: به دلیل احتمال بارش تگرگ به صورت نقطه ای و همچنین احتمال سیلاب های موقتی در برخی نقاط مرتفع ، حفاظت از محصولات کشاورزی و همچنین دوری از مسیلها و رودخانه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group