پنجشنبه 15 خرداد 1399 | Thursday 4 June 2020

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در پی شیوع ویروس کرونا در کشور و شهرستان دشتستان ، دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی روستا نقش موثری در کنترل و پیشگیری آن در روستاها و ارائه خدمات و نیز کمک به حفظ سلامت روستاییان ایفا کرده‌اند.

به گزارش دیارجنوب، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ضمن تشکر از دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان، بخصوص روستای راهدار از توابع بخش مرکزی دشتستان برای انجام اقدامات مؤثر و قابل‌توجه صورت گرفته در زمینه کنترل و پیشگیری از ویروس کرونا اظهار داشت: تشکیل جلسات ستاد مقابله با ویروس کرونا در این روستا به صورت منظم برای هماهنگی برنامه‌ها و اقدامات و ارائه گزارش به مراجع مربوطه نقش موثری در کنترل و پیشگیری این بیماری داشته است.

ماریا خویش دوست افزود : با گزارش اولین مورد مشکوک به کرونا در روستا و اطلاع آن به دهیار و شورای راهدار توسط بهورزان، تمامی نکات ایمنی برای به‌ کارگیری تجهیزات و ماشین‌آلات مورد استفاده در پاکسازی، و گندزدایی معابر عمومی و اصناف روستا به صورت مستمر بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت.
وی در ادامه اضافه کرد: پس از گزارش مورد مثبت فوتی در این روستا، اصلاحیه دفن بهداشتی با همکاری دهیار و اعضای شورای اسلامی روستا درآرامستان انجام گرفت و افرادی که درغسالخانه روستا با متوفی تماس داشته اند، مورد آزمایش قرار گرفته که خوشبختانه جواب آزمایش هر دو غسال منفی بوده است .

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: با پیگیری و آموزش مدوام بهورزان و رعایت نکات بهداشتی برای کنترل این بیماری با همکاری مسئولین روستا ، توانستیم به مدد الهی بیماری را در درون خانواده کنترل کنیم و خوشبختانه تا کنون موارد مثبت دیگری از اهالی روستای راهدار گزارش نشده است و تنها 4 درصد از موارد مثبت این بیماری در شهرستان مربوط به این روستا می باشد.
وی اضافه کرد: اولین فاصله گذاری اجتماعی در شهرستان توسط دهیاری وشورای راهدار در نانوایی ها، بانک انجام گرفته است و با نصب چندین روشویی در امکان و معابر عمومی به حفظ سلامت و پیشگیری این بیماری کمک کرده اند.

خویشدوست از دیگر اقدامات مهم و قابل تقدیر مسئولین روستای راهدار را عنوان کرد و افزود: راه اندازی ایست بازرسی جهت کنترل ورود و خروج مردم به روستا و همچنین راه اندازی کارگاه جهادی تولید ماسک ،که روزانه با تولید 500 عدد ماسک و در اختیار گذاشتن آن به صورت رایگان به کنترل و حفظ سلامت روستا کمک کرده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با اشاره به همکاری دهیاری و شورای اسلامی روستای راهدار با خانه بهداشت و مرکز خدمات جامع سلامت امام حسین در خصوص اطلاع‌رسانی مناسب در موارد مرتبط به ساکنان روستا نیز تاکید کرد: با گزارش اولین مورد مثبت در روستا ، بهورزان و مراقبین سلامت تمامی اعضای خانواده و افرادی که با این خانواده در تماس بوده اند، مورد پیگیری و بررسی قرار داده ا ند.
وی در ادامه گفت: با کنترل روزانه افراد و پیگیری بروز علایم بیماری، با شروع اولیه علایم، تمامی اعضای خانواده و افرادی که بااین خانواده مواجهه مستقیم داشته اند، جهت انجام آزمایش به بیمارستان شهید گنجی برازجان ارجاع داده شده اند .
خویشدوست اضافه کرد: در این بررسی افراد سایر شهرستانهای دیگر استان که با اعضای خانواده بیمار در این مدت در تماس بوده اند ،جهت پیگیری و غربالگری این افراد به شبکه بهداشت و درمان ان شهرستانها گزارش داه شد.

خویشدوست تاکید کرد: تمامی اعضای این خانواده تا اتمام کامل دوره نقاهت و منفی شدن دوباره جواب آزمایش در قرنطینه خانگی بسر می برند که پس از اتمام این دوره (14 روز) می توانند به روال عادی زندگی برگردند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در پایان گفت: از تلاش ها، خدمات و اقدامات ارزشمند در دهیاریها و شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان که این روزها در خط مقدم خدمات رسانی و حفظ و حراست از سلامتی هموطنان در شهرها و روستاها در پیشگیری و کنترل ویروس کرونا برای رفاه و سلامتی شهروندان با وجود همه شرایط سخت و تهدیدها کوشش می کنند، صمیمانه تقدیر می نمایم.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group