چهارشنبه 14 خرداد 1399 | Wednesday 3 June 2020

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر استان بوشهر گفت: از ابتدای شروع طرح بسیج ملی مقابله با کووید ۱۹ تاکنون ۴۴ واحد صنفی متخلف به دلیل رعایت نکردن مصوبات شورای پیشگیری از کرونا جریمه و تعطیل شده‌اند.

به گزارش دیارجنوب، حسین ناظمیان‌پور روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور ، نظارت بر فعالیت صنوف به صورت ویژه و با عنوان بسیج ملی مقابله با کووید ۱۹ در دستور کار واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای این شبکه قرار گرفت که به صورت مستمر توسط بازرسان بهداشت محیط انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: از ابتدای اسفند ماه سال گذشته تاکنون ۲ هزار و ۶۰ مورد بازدید از مراکز و اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در سطح شهرستان دیر صورت گرفته‌است که ۲۰ واحد صنفی متخلف به علت رعایت نکردن اصول بهداشتی و مصوبات ستاد مقابله با کرونا تعطیل و ۲۴ صنف دیگر جریمه شدند.
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر افزود: در همین مدت نیز ۳۷۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته کشف و معدوم شد و ۱۲ مورد نمونه‌برداری از مواد غذایی به عمل آمد که نتابج آزمایشات آن مطلوب گزارش شده‌است.
وی با اشاره به سنجش سلامت مواد غذایی با استفاده از تجهیزات پرتابل گفت: ۷۸۳ مورد سنجش با استفاده از تجهیزات پرتابل در محل تهیه و توزیع مواد غذایی صورت گرفته‌است که این نشان از اهمیت و حساسیت بازدیدها و توجه ویژه کارشناسان این شبکه به سلامت مواد غذایی است.
وی با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی توسط متصدیان صنوف مختلف یادآوری کرد: تامین سلامت و امنیت غذایی مردم از اهداف شبکه بهداشت و درمان است و با صنوفی که باعث به مخاطره افتادن امنیت غذایی شهروندان شده و بهداشت عمومی را نادیده گیرد بدون اغماض برخورد قانونی صورت می‌گیرد.
ناظمیان‌پور با درخواست از شهروندان گفت: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی با سامانه تلفنی ۱۹۰ تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کنند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group