شنبه 10 خرداد 1399 | Saturday 30 May 2020

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: هنرمندان بیکار شده در اثر شیوع ویروس کرونا مشمول دریافت بیمه بیکاری می‌شوند.

به گزارش دیارجنوب، فاطمه کرمپور چهارشنبه در این رابطه اظهار کرد: آن دسته از اهالی فرهنگ و هنر که با شیوع کرونا از کار خود بیکار و کارگاه آنها تعطیل و آسیب دیدند، می‌توانند با مراجعه به سایت Bimebikari.mcls.gov.ir برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کنند.
وی بیان کرد: افرادی که زیر یک سال سوابق بیمه در سال ۹۸ دارند در راستای ماده ۲ و بند ب ماده ۶ قانون بیمه بیکاری باید ابتدا در سایت وزارت کار به آدرس http://Bimebikari.mcls.gov.ir ثبت نام اولیه را انجام دهند که مهلت ۳۰ روزه آنان رد نشود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: تمام مشاغلی که بصورت مستقیم به واسطه شیوع کرونا مجبور به تعطیلی شده و کارگران آنان بیکار شدند شامل قانون بیمه بیکاری می‌شوند.
کرمپور یادآورشد: تمامی کسانی که در سامانه فوق ثبت نام می‌کنند حتما علت بیکاری را گزینه حوادث غیر مترقبه انتخاب کنند.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: ضروری است مردم فهیم بوشهر در روز طبیعت با تداوم کمپین «در خانه بمانیم» نهایت همکاری را با مسئولان داشته باشند تا قطع زنجیره انتقال کرونا و در نتیجه سلامت جامعه و افراد تضمین شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به توجه به لزوم حفظ آئین‌ها، آداب و رسوم ملی و مذهبی گفت: امسال با شیوع بیماری همه‌گیر کرونا شرایط ویژه‌ای ایجاد شده که نیاز است با ماندن در خانه به قطع زنجیره این ویروس کمک شود.

کرمپور تاکید کرد: از هم‌استانی‌هایی که کرونا را جدی نگرفتند انتظار است به توصیه‌های کادر درمان عمل کنند.

وی همچنین از اهالی رسانه،خبرنگاران و هنرمندانی که در کنار کادر درمان استان با جانبازی اخبار را به اطلاع عمومی می‌رسانند قدردانی کرد./ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group