شنبه 10 خرداد 1399 | Saturday 30 May 2020

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد سامانه بارشی تا اوایل وقت روز دوشنبه در این استان فعال است.

به گزارش دیارجنوب، پیام مساعدی روز یکشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: بنابراین در این مدت در برخی از ساعت‌ها با افزایش پوشش ابر، بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید و گاهی تندباد لحظه‌ای از پدیده‌های غالب در استان بوشهر است.
وی بیان کرد: پیش بینی می‌شود از فردا با خروج این سامانه بارشی جهت باد شمالی شود و سرعت وزش آن بویژه در مرکز و نواحی شرقی خلیج فارس بطور قابل ملاحظه‌ای افزایش یابد.
مساعدی ادامه داد: همچنین به سبب وزش باد، دریا نیز در این مدت مواج و متلاطم خواهد بود.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر نیمه ابری گاهی ابری همراه با وزش باد و در برخی نقاط بارش باران، رگبار همراه با رعدوبرق و ریزش تگرگ و وزش تندباد و از فردا کاهش ابر و در برخی نقاط با مه صبحگاهی پیش بینی شده‌است.
مساعدی اظهار کرد: جهت وزش باد امروز به طور غالب جنوب شرقی تا شمال شرقی با سرعت ۱۴ تا ۴۲ و گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت و از فردا به طور غالب شمال غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ و در مناطق جنوبی ۱۲ تا ۴۲ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده‌است.
وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج امروز ۹۰ تا ۱۵۰ و در هنگام وزش تندباد تا ۲۱۰ سانتیمتر و از فردا در سواحل شمالی و مرکزی ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر پیش بینی می‌شود.
مساعدی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۴:۵۸ بامداد، مد ۱۱:۳۸ و جزر دوم ۱۸:۴۶ خواهد بود.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group