پنجشنبه 19 تير 1399 | Thursday 9 July 2020

رئیس جمعیت هلال احمر گناوه گفت: پایش (تریاژ) میدانی بیمارستان امیرالمومنین(ع) این شهرستان به این جمعیت واگذار شده و نیروها در حال فعالیت هستند.

عبدالعلی صیادی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: با توجه به حساسیت برخورد با بیماران کرونایی از ابتدای شیوع این بیماری، بخش اورژانس جداگانه‌ای از طرف بیمارستان برای این بیماران در نظر گرفته شد و هلال احمر مسئولیت آن را برعهده گرفت.

وی اظهارداشت: در این ارتباط پایش و راهنمایی بیماران به بخش‌های اورژانس فوریت‌های پزشکی و کرونایی به جمعیت هلال احمر واگذار شده‌است.

رئیس جمعیت هلال احمر گناوه گفت: امدادگران و نجاتگران بکارگرفته شده جمعیت هلال احمر در این مرکز دارای تخصص و کارآزموده هستند و پایش و تریاژ مراجعان به بخش اتفاقات بیمارستان و بیماران مشکوک به کرونا با علائم تنفسی و تب را به بخش اورژانس کرونا ارجاع و بیماران عادی را به اورژانس فوریت‌های پزشکی راهنمایی می‌کنند.

وی ادامه داد: مسئول کمیته جذب مشارکت‌های مردمی ستاد مقابله با کرونا برعهده جمعیت هلال احمر این شهرستان است که کمک‌های نقدی وغیرنقدی مردم را جمع‌آوری و در اختیار مراکز درمانی بویژه به بخش‌های چهارگانه بیمارستان که با بیماران کرونایی روبرو هستند، قرار می‌دهد.

رئیس جمعیت هلال احمر گناوه گفت: این کمتیه نیازهای اساسی بیمارستانی نظیر ماسک، دستکش، گان و بادگیر را در بخش های اتفاقات اورژانس، آزمایشگاه، رادیولوژی، سی تی اسکن و تریاژ سرپایی و بستری کرونا تامین می‌کند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر دارای دو بیمارستان است که بیمارستان امیرالمومنین (ع) در دو بخش مجزا به بیماران کرونایی و غیر خدمات رسانی می‌کند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group