پنجشنبه 19 تير 1399 | Thursday 9 July 2020

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: گرد و خاک ایجاد شده بر اثر کانون‏‎های داخلی تا فردا (چهارشنبه) بر فضای این استان حاکم‌ است.

به گزارش دیارجنوب، پیام مساعدی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی نقشه‌های پیش یابی جوی نشان می‌دهد، از امروز تا اوایل وقت فردا چهارشنبه در برخی ساعت‌ها افزایش پوشش ابر، وزش باد و احتمال گرد و خاک و کاهش موقت دید افقی، وقوع بارش پراکنده باران و رعد و برق در برخی نقاط (بویژه قسمت های شمالی و مرکزی) استان دور از انتظار نیست.
وی بیان کرد: از اواخر وقت امروز بتدریج بادهای شدید شمال غربی از قسمت‎های شمالی خلیج فارس جایگزین جریانات جنوبی می‌شود که به تناوب تا پایان هفته روی خلیج فارس ادامه خواهد یافت.
مساعدی اظهار داشت: دمای هوا نیز در روزهای پایانی هفته بطور نسبی کاهش و سواحل استان و خلیج فارس نیز در این مدت به تناوب مواج و متلاطم خواهد بود.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر نیمه ابری همراه با غبار محلی، گاهی افزایش ابر و در قسمت‌های شمالی و مرکزی (بویژه روی دریا) همراه با وزش باد گاهی گرد و خاک و در برخی ساعت‎ها با بارش پراکنده باران و رعدوبرق پیش بینی می‎شود.
وی گفت: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۱۶ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت و در سواحل شمالی و مرکزی استان گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت و از فردا شمال غربی تا غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۲ و روی دریا و در سواحل گاهی تا ۴۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
مساعدی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج در سواحل شمالی و مرکزی امروز ۹۰ تا ۱۸۰ بتدریج ۱۲۰ تا ۲۴۰ سانتیمتر و از فردا ۹۰ تا ۱۵۰سانتیمتر و در سواحل جنوبی امروز ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی ۱۸۰ سانتیمتر پیش بینی شده‌است.
وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۳:۵۱ بامداد، مد اول ساعت ۰۹:۳۴ ، جزر دوم دریا ساعت ۱۵:۱۱ و مد دوم ساعت ۲۱:۱۴ خواهد بود.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group