سه شنبه 24 تير 1399 | Tuesday 14 July 2020

مرز مهران به زودی برای ترخیص کالا و جابجایی بار از سوی مقامات عراقی بازگشایی می شود. 

به گزارش دیارجنوب ، جابجایی کالا به مقصد عراق از مرز چذابه همچنان ادامه دارد. دلیل توقف عملیات جابجایی کالا از سوی گمرک عراق سیاست مبارزه با فساد دولت عراق در این کشور به ویژه جابجایی و دستگیری برخی در گمرکات این کشور در استان واسط با مرز استان ایلام است.
مرز ایران با ترکیه در استان آذربایجان غربی از سوی دولت ترکیه ناگهان بسته شد . با هماهنگی گمرک بازرگان با مدیران گمرک ترکیه در مرز ایران مسافران ایران و ترکیه حاضر در مرز تشریفات خروج و ورود را طی کردند و به کشورهایشان بازگشتند. دلیل بسته شدن مرزهای منتهی به ترکیه در ایران و نخجوان کشور آذربایجان از سوی وزرای کشور و بهداشت ترکیه تدابیری برای سلامت اتباع ترکیه اعلام شده است. با پیگیری مدیرکل گمرک بازرگان کامیونها و رانندگان ایرانی متوقف در گمرکات ترکیه امشب وارد کشور می شوند. دولت ترکیه برای ورود کامیونهای ترکیه به این کشور که در بازرگان متوقف شده اند همچنان مجوز ورود صادر نکرده است.
گمرکات و مرزهای ترکمنستان به روی کامیونهای ایران بسته است.دلیل بسته بودن این مرزها از سوی ترکمنستان تعیین تکلیف مطالبات این کشور از ایران در حوزه انرژی است. بسته بودن این مرز ها موضوع جدیدی نیست و چندین بار تکرار شده و در آخرین دفعه قبل از مطرح شدن ویروس کرونا در چین یعنی بیش از یک ماه پیش تا کنون ادامه دارد.
افغانستان و گمرکات ایران / براساس مصوبه شورای امنیت ملی افغانستان و برای ممانعت از شیوع کرونا ویروس که عصر امروز تصویب شد هرگونه رفت و آمد هوایی و زمینی با ایران موقتا ممنوع شد. ورود جوجه و تخم مرغ از ایران و پاکستان به افغانستان نیز طی این مصوبه فعلا ممنوع شد.
بر اساس بررسی های یه عمل آمده و گفتگو با رایزن بازرگانی ایران در افغانستان تردد کالا و کامیون در حال انجام است.
سایر مرزها و گمرکات همچنان در حال فعالیت بدون وقفه هستند./ خبر فوری

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group