جمعه 22 فروردين 1399 | Friday 10 April 2020

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره‌کل شیلات استان بوشهر گفت: با تمهیدهای انجام شده سهمیه بنزین قایق‌های صیادی این استان براساس فرمول جهانی فائو تامین شد.

منصور پاپری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: در این فرمول مصرف بنزین براساس میزان دریاروی که حداکثر ۲۱ روز در ماه است و قدرت موتور قایق تعیین می‌شود.

وی بیان کرد: بر این اساس سقف سهمیه بنزین یکهزار و ۵۰۰ تومانی قایق‌های صیادی یکهزار و ۲۰۰ لیتر در ماه تعیین شده‌است.

پاپری اضافه کرد: براین اساس قایق‌های صیادی برای دریافت سهمیه بنزین خود باید در سامانه تجارت آسان ثبت‌نام کرده باشند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: قایق‌های صیادی بنزین مورد نیاز خود را از تعاونی‌های صیادی که مخازن سوخت داشته باشد تحویل می‌گیرند و تعاونی‌هایی که مخازن سوخت نداشته باشند می‌توانند از نزدیکترین جایگاه‌های توزیع سوخت به اسکله‌های صیادی موجود در سطح شهر به مدت سه ماه استفاده کنند.

وی یادآور شد: در زمان حاضر از مجموع ۳۰ تعاونی صیادی موجود در استان بوشهر ۱۲ تعاونی دارای جایگاه مخازن سوخت در اسکله هستند.

پاپری اضافه کرد: در زمان حاضر یکهزار و ۴۸۵ فروند قایق صیادی در استان بوشهر فعال است که از این شمار ۱۷ درصد قایق‌های ۷۵ اسب بخار، ۳۳ درصد ۴۸ اسب بخار و ۵۰ درصد ۵۵ اسب بخار هستند.

وی گفت: فرمول فائو براساس دستورالعمل فروش سوخت قدرت موتور * ۱.۰۳ با توجه به کارکرد برای فصل ماهی و برای فصل میگو نیز قدرت موتور * ۲.۰۵ مشخص شده‌است.

معاون صید و بنادر ماهی‌گیری اداره‌کل شیلات استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه در زمان حاضر بیش از ۲ ماه است که قایق‌های صیادی به دلیل نداشتن سهمیه بنزین یارانه‌ای دریاروی و صید نداشته‌اند امسال از اعمال دریابست خودداری می‌شود.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group