شنبه 28 فروردين 1400 | Saturday 17 April 2021

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا امروز حدود 770 هزار خانوار بر اساس تقاضاهای جدید مشمول شناخته شده‌ و به مجموعه کسانی که از سبد حمایتی برخوردار بودند، اضافه شده‌اند.

به گزارش دیارجنوب ، محمد شریعتمداری صبح امروز در بدو ورود به فرودگاه عسلویه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: فعالیت‌های عمرانی دولت به همت مردم و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و تعاونی در طول سال همواره در حال اجرا است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: امروز 66 میلیارد تومان پروژه‌ در بخش‌های گوناگون در عسلویه به بهره‌برداری می‌رسد که یکی از بخش‌های فعال دولت است و در این جا هم سازمان‌های عمومی و دولتی مراکز اقتصادی فراوانی دارند که برخی از آنها فعالیت‌های عمده اقتصادی در حوزه تولید مواد پتروشیمی برعهده دارند.

وی ادامه داد: در کنار بهره‌برداری عظیم از بزرگترین مرکز گازی جهان دارای ذخیره ارزشمند گاز در دنیا واحدهای متعدد پتروشیمی در دست احداث و توسعه است که هرکدام از اینها حتما به اشتغال منطقه کمک قابل توجهی خواهد کرد.

شریعتمداری تأکید کرد: ما تلاش داریم همه فعالیت‌های اقتصادی در منطقه ابتدا در حوزه حمایت از بومیان و افراد محلی در کنار پروژه‌ها ایجاد رفاه نسبی برای آنها در پی داشته باشد تا در کنار منافع ملی که این پروژه‌ها برای کشور دارد از نسبت برخورداری بهتر مردم و ایجاد رفاه عمومی و بالاتر بردن این رفاه بهره مند شوند.

shariatmedari

وی یادآور شد: در زمینه طرح‌های معیشتی مهم‌ترین آن ارائه سبد حمایت معیشتی دولت است که به حدود 60 میلیون از جمعیت ایران با غلظت در شهرهای کمتر برخوردار و کمتر در شهرهای برخوردار این منابع در ماه‌های اخیر توزیع شده است.

شریعتمداری بیان کرد: همین‌طور به شکایت حدود 3 میلیون و 70 هزار خانوار که موضوع تقاضای جدید و مستحق دریافت می‌دانستند رسیدگی شده که تا امروز در دو سه نوبت قریب به 770 هزار خانواری که مشمول شناخته شده‌اند، به مجموعه کسانی که از سبد حمایتی برخوردار بودند اضافه شده‌اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: رسیدگی و برگزاری آزمون وسع بطور طبیعی هر 6 ماه یکبار به عمل می‌آید و اگر کسانی استحقاق پیدا کنند با بررسی به‌صورت متمرکز در سطح کشور انجام و نسبت به پرداخت آن اقدام می‌شود./فارس

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group