دوشنبه 11 فروردين 1399 | Monday 30 March 2020

فرد ضارب به نام جاکراپانتا توما، که افسر جزء بوده، با کشتن فرمانده‌اش اسلحه و مهمات را از پادگان دزدید و در حمله ای مسلحانه ۲۱ را کشت.

به گزارش فرارو، یک مقام نظامی تایلند گفت که فرد ضارب به نام جاکراپانتا توما، که افسر جزء بوده، با کشتن فرمانده‌اش اسلحه و مهمات را از پادگان دزدید.

وی سپس در یک معبد بودایی به سوی مردم تیراندازی کرد و بعد به یک مرکز خرید در مرکز شهر رفت. به گفته پلیس، این سرباز یک خودرو را پیش از تیراندازی دزدیده بود.

مقام های نظامی تایلند گفتند این فرد در زیرزمین مرکز خرید مخفی شده بود اما اکنون به ضرب گلوله ماموران کشته شده است. مظنون که انگیزه او نامعلوم است تصاویری از این حمله در شبکه های اجتماعی منتشر کرد.

jakarta eghteshah

در جریان حادثه مقام ها مرکز خرید ترمینال ۲۱ ناکون راتچاسیما، همچنین معروف به کورات، را در جریان عملیات برای یافتن مظنون بستند. سربازان و ماموران پلیس وارد ساختمان شدند و گزارش هایی از بلند شدن صدای تیراندازی منتشر شد.

ژنرال کونگچیپ تانتراوانیچ سخنگوی وزارت دفاع گفت که صدها نفر به سلامت از این مجتمع خارج شد.

روزنامه بانکوک پست پیشتر گزارش داد که مظنون ۳۲ ساله شماری را گروگان گرفته بود اما این موضوع رسما تایید نشد. ماموران حتی مادر مظنون را به این مرکز خرید بردند تا شاید بتواند او را راضی به تسلیم کند.

jakarta eghteshah

به فاصله کوتاهی بعد از ساعت ۳:۰۰ صبح یکشنبه به وقت محلی درحالی که ماموران امنیتی به ساختمان حمله کردند صدای شلیک گلوله بلند شد. در این عملیات یک مامور کشته شد و دو نفر زخمی شدند. بعد از آن چندین نفر از این مرکز خرید به خارج هدایت شدند اما این نگرانی وجود داشت که شمار بیشتری گروگان باشند. در ساعت ۹:۳۰ یکشنبه پلیس تایید کرد که مهاجم کشته شده است، اما جزییات زیادی از نحوه پایان این عملیات در دست نیست.

آنوتین چارنویراکول وزیر بهداشت عمومی تایلند پیشتر گفت که ۱۶ نفر در صحنه تیراندازی جان باخته اند، و چهار نفر دیگر بعدا در بیمارستان درگذشتند. ۳۱ نفر هم زخمی شده اند که حال ۱۰ نفر آنها وخیم گزارش می شود و این نگرانی هست که آمار کشته ها افزایش یابد.

jakarta eghteshah

حمله عصر شنبه در اردوگاه نظامی سواتام پیتاک شروع شد. مهاجم ابتدا فرمانده خود آنانتاروت کراسا را کشت. یک زن ۶۳ ساله و یک سرباز دیگر هم در آنجا کشته شدند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group