جمعه 9 اسفند 1398 | Friday 28 February 2020

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به شناسایی معدن بیتومین گفت: ۶۰ میلیون تن ذخیره قطعی مواد معدنی بیتومین در استان بوشهر اعلام شده و این در حالی است که ۱۳۰ میلیون تن پیش بینی این ماده مهم معدنی است.

به گزارش دیارجنوب، سید حسین حسینی ظهر امروز در سومین جلسه شورای معادن استان بوشهر ظرفیت‌های معدنی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: توانمندی‌های معدنی استان بوشهر شامل مواد اولیه سیمان، سنگ آهک، مواد تکمیلی سیمان، مارن، سنگ نمک کوه ، نمک آبی، معدن شن و ماسه کوهی برای مصارف پروژه‌های عمرانی و ساختمانی است.
وی،معادن غیر فعال استان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: معادن غیر فعال از 147 معدن به 106 معدن کاهش یافته و این در حالی است که در راستای رونق تولید و طرح‌های اشتغال‌زایی، معادن فعال استان بوشهر افزایش یافته است.

shoraye maaden
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از صدور پروانه اکشتاف و بهره‌برداری مواد معدنی خبر داد و خاطر نشان کرد: امسال 2 پروانه اکتشاف، 5 پروانه بهره‌برداری و 6 گواهی کشف مواد معدنی صادر شده است.
حسینی، با اشاره به تحقق 32 فرصت اشتغالی در معادن گفت: میزان پیش بینی شده وصول حقوق دولتی معادن استان بوشهر در 10 ماه امسال 130 درصد افزایش یافته است.
وی، با اشاره به کشف پهنه بزرگ معدن بوکسیت در استان بوشهر بیان کرد: ایمیدرو عملیات شناسایی معدن بوکسیت در استان بوشهر آغاز کرده است که بر اساس گزارش ارائه شده میزان ذخیره این مواد معدنی اطمینان بخش است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه با اجرایی شدن طرح بوکیست مواد معدنی در استان بیش از 4000 فرصت شغلی ایجاد می‌شود گفت: بوکسیت یک نوع ماده معدنی و ماده اصلی آلومینیوم است که در همین راستا ایمیدرو سرمایه گذار معرفی کرد که در حال شناسایی و اکتشاف برای عملیاتی شدن است.
حسینی با اشاره به طرح مطالعاتی اکتشاف بیتومین در استان بوشهر خاطرنشان کرد: 60 میلیون تن ذخیره قطعی مواد معدنی بیتومین در استان بوشهر اعلام شده و این در حالی است که 130 میلیون تن پیش بینی این ماده مهم معدنی در استان بوشهر است.
وی، با اشاره به اینکه معدن، بیتومین ماسه‌ای است گفت: بیتومین ماسه‌ای زمینه ساز اجرای بسیاری از صنایع مختلف به ویژه در عرصه اسفالت فرودگاهی است./تسنیم

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group