پنجشنبه 8 اسفند 1398 | Thursday 27 February 2020

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر به اهداف اصلی طرح «حقوق کودک» اشاره کرد و گفت: مقابله با این آسیب در راستای سیاست‌های حمایتی از حقوق کودکان و نوجوانان، پیشگیری از بروز کودک آزاری، کودک همسری و فرهنگ سازی در این خصوص و مداخلات لازم و به موقع به منظور کنترل و کاهش کودک آزاری وکودک همسری و پیامدهای ناشی از آن از اهداف اساسی این طرح است.

به گزارش دیارجنوب، مریم آذرشب در آیین انعقاد تفاهم نامه چند جانبه همکاری مشترک حقوق کودک با موضوع کودک آزاری و کودک همسری با تاکید بر لزوم حمایت از حقوق کودکان اظهار داشت: کودک‌ آزاری یا کودک همسری از آسیب‌های اجتماعی است که به علت ویژگی‌های تاثیرگذار آن نیاز به بررسی و برنامه‌ریزی مناسب به منظور پیشگیری و کمک به رفع یا کاهش آن به شدت احساس می‌شود.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر به اهداف اصلی این طرح اشاره کرد و گفت: مقابله با این آسیب در راستای سیاست‌های حمایتی از حقوق کودکان و نوجوانان، پیشگیری از بروز کودک آزاری، کودک همسری و فرهنگ سازی در این خصوص و مداخلات لازم و به موقع به منظور کنترل و کاهش کودک آزاری وکودک همسری و پیامدهای ناشی از آن از اهداف اساسی این طرح است.
وی به اهداف جزیی این طرح نیز اشاره کرد و گفت: ارتقای سطح آگاهی عمومی بالاخص کودکان، والدین، مربیان آموزش و پرورش و تسهیل گران در خصوص پدیده کودک آزاری، کودک همسری و توانمندسازی افراد جامعه در خصوص مقابله با کودک آزاری و کودک همسری و همچنین ارتقای سطح آگاهی تخصصی کارکنان نهادهای مرتبط با پدیده کودک آزاری کودک همسری از این اهداف است.
آذرشب ابراز داشت: شکل گیری سازوکار سازمان یافته و ساختارمند در راستای انجام به موقع فرآیند مداخله و مقابله توسط نهادهای دولتی و فعالان اجتماعی و مدنی، هماهنگی بین بخشی و بین نهادهای مرتبط با موضوع تدوین نظام ثبت، گزارش دهی و ارجاع و همچنین انجام مداخلات لازم در موارد بحرانی نیز از جمله این اهداف است.
وی بیان کرد: مداخلات درمانی و توانبخشی به منظور کاهش عواقب کودک آزاری، کودک همسری، ارائه حمایت‌های مددکاری، قضایی و اجتماعی به گروه هدف و حمایت از کارکنان نهادهای مرتبط با پدیده کودک آزاری، کودک همسری نیز از دیگر اهداف این طرح است./فارس

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group