پنجشنبه 8 اسفند 1398 | Thursday 27 February 2020

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: شهرداران و دهیارانی که دارای برنامه تدوینی باشند و براساس آن کار کنند از لحاظ تخصیص اعتبار مورد حمایت و توجه ویژه قرار دارند.

به گزارش دیارجنوب، مهرداد ستوده روز شنبه در حاشیه بازدید از پروژه سد در دست احداث ارغون شهر کلمه شهرستان دشتستان افزود: حوزه کاری شهرداران و دهیاران نیازمند ظرافت خاصی است که موفقیت در این حوزه تنها با وجود برنامه محقق می‎شود.
وی با اشاره به تدوین نقشه راه عمرانی استان بوشهر اظهارداشت: با توجه به اینکه امسال با محدودیت منابع اعتباری روبرو هستیم براساس نقشه تدوینی پروژه‌های عمرانی، سعی شده منابع موجود مدیریت و با تمرکز روی پروژه‌ها حرکت کنیم.
ستوده اظهار داشت: بر اساس سیاست استاندار بوشهر، بنا است در جاهایی که مردم و کشاورزان با مشکل تامین آب روبرو هستند با اجرای سدهای کوچک مقیاس، مشکل مردم برطرف شود.
وی در بخش دیگری بیان کرد: اجرای پروژه ورودی شهر کلمه نیاز به یک سری تغییر کاربری‌هایی دارد که با تصویب آن در کمیسیون امور زیربنایی استان بوشهر، زمینه مشارکت سرمایه‌گذاران برای افزایش عمران و آبادانی بیشتر و بهتر شهر کلمه فراهم می‌شود.
ستوده، در ارتباط با سد در دست احداث ارغون کلمه گفت: این سد که حدود ۶ ماه پیش عملیات اجرایی آن آغاز شد نقشی مهم در تامین آب آشامیدنی و کشاورزی منطقه دارد.
وی بیان کرد: با تلاش مجری پروژه و آب منطقه‌ای استان بوشهر پیشرفت پروژه سد ارغون کلمه بسیار مطلوب است و با وجود اینکه حدود ۶ ماه از اجرای آن می‌گذرد ولی روند ساخت آن قابل توجه است.
ستوده ادامه داد: بر اساس قولی که از قبل به مردم داده شد، سد ارغون کلمه در دهه فجر امسال آبگیری می‌شود.
وی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در اسرع وقت مناقصه اجرای خط انتقال آب سد ارغون برگزار و سال آینده قبل از هفته دولت این سد به‌طور کامل افتتاح می‌شود.
حجم مفید مخزن سد ارغون کلمه ۱.۶ میلیون متر مکعب است که با ارتفاع ۲۳ و طول تاج ۲۳۰ متر احداث می‌شود./ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group