پنجشنبه 1 اسفند 1398 | Thursday 20 February 2020

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به هزار و 500 زندانی در استان بوشهر خبر داد.

به گزارش دیارجنوب، عبدالمجید دراهکی در نشست توسعه و ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی در زندان‌های استان بوشهر با بیان اینکه در سال گذشته آموزش‌های مهارتی به بیش از 700 نفر از مددجویان زندان‌های استان ارائه شده است، اظهار داشت: در پنج ماهه گذشته از سال جاری 380 نفر آموزش‌های فنی و مهارتی را در زندان‌های استان فراگرفته‌اند که با برنامه‌ریزی و هماهنگی با اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی استان بیش از هزار و 500 نفر مددجو با مهارت‌های فنی و حرفه‌ای توانمند می‌شوند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به اهداف و مزایای برگزاری دوره‌های آموزشی مهارتی در زندان، افزود: توسعه و گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی، استفاده بهینه از نیروی انسانی مددجو، به منظور اشتغال و افزایش بهره‌وری زندانیان در سطح جامعه، به‌وجود آوردن امکان کسب مقبولیت اجتماعی و جامعه پذیری زندانیان، ایجاد روحیه کسب استقلال و خودباوری در زندانیان و شناخت استعداد و توانمندی‌های آنان و ارتقاء سطح دانش، بینش و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای زندانیان از جمله این اهداف است.
وی با اشاره به اینکه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در 28 دوره آموزشی با تنوع 21 حرفه مختلف در زندان‌ها برگزار شده است، تاکید کرد: داشتن مهارت در فرد ضمن توانمندسازی کمک می‌کند تا پس از فراغت از زندان به اشتغال پایدار برسند.
دراهکی با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی در اصلاح و تربیت زندانیان و ایجاد اشتغال پایدار برای آنان مؤثر است و از ارتکاب جرم و بازگشت مجدد آنان به زندان جلوگیری می‌کند و نقش به‌سزایی در کاهش معضلات اجتماعی دارد، اظهار کرد: یکی از علل مهم بزهکاری افراد و سوق آن‌ها به سمت انجام جرم، نداشتن مهارت سودمند در حوزه کسب و کار و کارآفرینی است.
وی فرصت‌های آموزشی فنی و مهارتی را نه تنها برای زندانیان بلکه برای جامعه نیز سودمند دانست و گفت: آموزش‌های فنی و مهارتی به ارتقاء منزلت اجتماعی مددجویان نیز کمک می‌کند، زیرا این آموزش‌ها با تاکید بر مسؤولیت فردی، احترام و شکیبایی نسبت به دیگران همراه است.
این مسؤول به آمادگی این اداره کل برای همکاری در زمینه توانمندسازی قشر آسیب‌دیده اجتماعی اشاره کرد و افزود: آموزش این افراد با توجه به ظرفیت‌های بومی و استانی در نظر گرفته می‌شود.
دراهکی با بیان اینکه مددجویان مهارت‌آموخته موفق به دریافت گواهینامه فنی و حرفه‌ای شده‌اند، خاطرنشان کرد: این زندانیان زمینه ورودشان به بازار کسب و کار در رشته‌های مختلف فراهم می‌شود./فارس

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group