شنبه 18 مرداد 1399 | Saturday 8 August 2020

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد گیاهان معطر نه تنها بوی شیرین دارند بلکه تحمل شدیدی در مقابل هوای سرد دارند. 

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است گیاهان معطر نه تنها بوی شیرین دارند بلکه تحمل شدیدی در مقابل هوای سرد دارند.
یک مطالعه جدید چینی نشان داد که اضافه کردن رایحه گل به گیاهان چای ممکن است به آنها در مقاومت در برابر درجه حرارت پایین کمک کند.

giyahe sarmaee2
هوای سرد یک عامل استرس محیطی است که می تواند توزیع، بقا و رشد گیاهان مختلف را محدود کند. اما مطالعه منتشر شده در ژورنال علمی New Phytologist می‌گوید که افزایش غلظت مواد معطر در گیاهان چای می‌تواند مقاومت آنها را در برابر دمای سرما تقویت کند.

giyahe sarmaee2
محققان دانشگاه کشاورزی آنهویی در شرق چین دریافتند که نرولیدول، یک ماده معطر موجود در گیاهان چای در هوای سرد است که توسط یک ژن کلیدی UGT91Q2 می‌تواند به یک نوع گلوکز تبدیل شود. با تولید گلوکز گیاه را تغذیه می‌کند و به تدریج به مواد مغذی دیگر تبدیل می‌شود که باعث کاهش بقا و رشد گیاه هنگام افت دما می‌شود و متعاقباً تحمل سرما گیاه را تقویت می‌کند.
سونگ چوانکی، محقق برجسته تأکید می‌کند کشف مقاومت در برابر سرما گیاهان می‌تواند کاربردهای بالقوه قابل توجهی در بخش های مواد غذایی و آرایشی داشته باشد.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group