چهارشنبه 15 مرداد 1399 | Wednesday 5 August 2020

بوشهر سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر از تایید صلاحیت ۹۸ درصد از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط هیات های اجرایی خبر داد.

به گزارش دیارجنوب خسرو دهقانی با اعلام این خبر اظهار کرد: فرایند بررسی صلاحیت داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بر اساس ماده ۵۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که از ۱۷ آذر ماه به مدت ۱۰ روز در هیات های اجرایی مراکز حوزه انتخابیه شروع شده بود روز سه شنبه ۲۶ آذرماه به پایان رسید.

وی افزود: در استان بوشهر در چهار حوزه انتخابیه در مجموع ۱۹۶ داوطلب ثبت نام کردند که پس از انصراف ۸ داوطلب، بررسی صلاحیت ۱۸۸ داوطلب توسط هیات های اجرایی در چهار حوزه به پایان رسید و از مجموع ۱۸۸ داوطلب، ۱۸۴ داوطلب تایید صلاحیت شده و صلاحیت ۴ داوطلب نیز مورد تایید قرار نگرفت.

سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر گفت: به این ترتیب در مجموع، صلاحیت حدود ۹۸ درصد داوطلبان در استان توسط هیات های اجرایی مورد تایید قرار گرفته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری، دهقانی یادآور شد: در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم از ۶۶ داوطلب ۴ نفر انصراف دادند و از ۶۲ داوطلب که صلاحیت آنها مورد بررسی قرار گرفت، ۶۱ داوطلب تایید صلاحیت شدند.

وی افزود: در حوزه دشتی و تنگستان از مجموع ۳۶ داوطلب، صلاحیت تمامی ۳۶ داوطلب مورد تایید قرار گرفت.

دهقانی بیان کرد: در حوزه دشتستان نیز از مجموع ۴۹ داوطلب یک داوطلب انصراف داد و همه ۴۸ داوطلبی که صلاحیت آنها توسط هیات اجرایی مرکز حوزه انتخابیه بررسی شد، مورد تایید قرار گرفتند.

این مسئول بیان کرد: در حوزه کنگان، دیر، جم و عسلویه نیز از مجموع ۴۵ داوطلب ثبت نام شده ۳ داوطلب انصراف داده و از ۴۲ داوطلبی که صلاحیت آنها مورد رسیدگی قرار گرفت، ۳۹ داوطلب تایید صلاحیت شدند.

دهقانی گفت: به استناد ماده ۵۰ قانون انتخابات مجلس، شورای اسلامی مراتب رد صلاحیت داوطلبن در هیات های اجرایی روز چهارشنبه ۲۷ آذر توسط فرمانداران مرکز حوزه انتخابیه به آنها ابلاغ می شود.

وی اضافه کرد: داوطلبان رد صلاحیت شده ۴ روز از تاریخ ۲۸ آذر تا اول دی ماه فرصت دارند تا شکایت خود را مبنی بر رد صلاحیت به استناد ماده ۵۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی به هیات نظارت استان اعلام کنند./ایسنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر