دوشنبه 20 مرداد 1399 | Monday 10 August 2020

مدیرکل گمرک بوشهر از پهلوگیری کشتی 10 هزار تنی برنج در بندر بوشهر در راستای ورود کالاهای اساسی و موردنیاز مردم به کشور خبر داد.

به گزارش دیارجنوب، بهروز قره بیگی پیش از ظهر امروز در مراسم معارفه معاون امور گمرکی (صادرات و ترانزیت) ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر با اشاره به پهلوگیری کشتی 10 هزار تنی برنج در بندر بوشهر اظهار داشت: حدود شش سال است که کالاهای اساسی از گمرک بوشهر وارد کشور نشده بود که خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته توسط مدیریت ارشد استان، دولت بخشی از کالاهای اساسی و موردنیاز مردم را از گمرکات استان بوشهر ترخیص خواهد کرد.
مدیرکل گمرک بوشهر ابراز داشت: در همین راستا گمرک در کمترین زمان ممکن و با اختصاص حداکثری تسهیلات گمرکی و به‌صورت شبانه‌روزی نسبت به خروج و ترخیص کالا اقدام خواهد نمود.
ناظر گمرکات بوشهر، تکریم تجار و بازرگانان را سرلوحه فعالیت‌های گمرک عنوان کرد و گفت: مردم‌داری، رونق تجارت و سلامت اداری از موارد می‌باشد که همواره در گمرک مورد تأکید قرارگرفته است.
قره بیگی تأکید کرد: اعتبار و جایگاه گمرک با همیاری و همکاری تجار و بازرگانان ارتقاء پیدا خواهد کرد که امیدواریم با ایجاد این تعامل و همکاری زمینه رونق بیش‌ازپیش گمرک بوشهر و توسعه تجارت در استان فراهم گردد.
وی اضافه کرد: هم‌اکنون 60 درصد از امور در استان مربوط به حوزه خدمات و تجارت می‌باشد که نشان‌دهنده حساسیت کار در گمرک می‌باشد.
ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر رونق اقتصادی استان را در گروه تقویت صادرات عنوان کرد و گفت: یکی از مؤلفه‌های مهم و اثرگذار که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری در بخش رونق تولید می‌باشد، تسریع و تسهیل در صادرات می‌باشد که گمرک با ایجاد بسته تشویقی صادرات زمینه این مهم را فراهم نموده است.
قره بیگی به معارفه معاون جدید امور گمرکی (صادرات و ترانزیت) ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر اشاره کرد و گفت: علی اسماعیل‌پور از نیروهای جوان، بومی، متعهد و ارزشی در گمرک بوشهر می‌باشد که علیرغم جوانی از تجربه بالایی در گمرک برخوردار است.
وی افزود: اشرافیت وی به قوانین گمرکی، سلامت کاری و همچنین تعهد بالای کاری و پیگیری‌های فراوان ایشان از مهم‌ترین مزیت‌هایی می‌باشد که موجب شده تا ایشان به‌عنوان معاونت امور گمرکی ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر معرفی گردد.
در پایان این مراسم طی حکمی از سوی معاون توسعه و مدیریت گمرک جمهوری اسلامی ایران آقای علی اسماعیل‌پور به‌عنوان معاون جدید امور گمرکی (صادرات و ترانزیت) ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر معرفی شد./فارس

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر