چهارشنبه 2 مهر 1399 | Wednesday 23 September 2020

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهرگفت: شکارچی آهو در منطقه حفاظت شده مند این استان به یکسال حبس و پرداخت خسارت وارده به محیط زیست محکوم شد.

به گزارش دیارجنوب، فرهاد قلی نژاد روز سه‎شنبه در این رابطه افزود: هر گونه شکار و صید بدون مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست ممنوع و غیرقانونی است و شکار بدون پروانه و مجوز مشمول پرداخت خسارت گونه های جانوری و مجازات‌های مقرر در قانون شکار و صید است.
منطقه مند در جنوب رودخانه مند و منتهی به خلیج فارس واقع است.
نوار ساحلی خلیج فارس از دهانه رودخانه مند تا پوزه ماشه در جنوب منتهی به روستای مل‌گنزه با جزایر چهارگانه را دربر می‌گیرد و از روستای مل‌گنزه در فاصله نزدیک امتداد جاده ارتباطی بوشهر - بردخون - بندر دیر به روستای بردخون کهنه و سپس در مسیر شوسه به قریه غیر مسکونی زیررود و شالک در جنوب رودخانه مند متصل می‌شود.
آهو به استناد مصوبه ۱۶۸ شورایعالی حفاظت محیط زیست تاریخ ۱۳۷۸ راجع به تعیین گونه‌های جانوران وحشی مشمول قانون شکار و صید و طبقه بندی آنها جزگونه‌های حمایت شده، حفاظت شده و شکار غیر مجاز آن‌ها از جنبه کیفری مشمول مجازات مندرج در بند الف ماده ۱۲ قانون شکار و صید مصوب ۱۳۴۶ با اصلاحات ۱۳۹۷بوده واز جنبه حقوقی ضرر و زیان ناشی از جرم شکار آهو به استناد مصوبه شماره ۳۸۰ شورایعالی حفاظت محیط زیست مصوب ۱۳۹۴ مبلغ یکصد میلیون ریال است.
ماده‌۱۲ قانون شکار و صید مصوب ۱۳۴۶ با اصلاحات ۱۳۹۷ - هر کس‌ مرتکب‌ اعمال‌ زیر شود به‌ مجازات‌ حبس‌ از سه‌ ماه‌ تا سه‌ سال‌ و یا به‌ جزای‌ نقدی‌ از سی تا پنجاه‌ میلیون‌ ریال‌ محکوم‌ می‌شود:
الف‌ـ شکار و صید جانوران‌ وحشی‌ حمایت‌ شده‌ بدون‌ داشتن‌ پروانه‌ ویژه‌
ب‌ـ شکار و صید در مناطق‌ حفاظت‌ شده‌ و پناهگاههای‌ حیات‌ وحش‌ بدون‌ تحصیل‌ پروانه‌ ویژه‌ و صید غیرمجاز در رودخانه‌های‌ حفاظت‌ شده‌
ج‌ـ از بین‌ بردن‌ رستنی‌ها و تعلیف‌ و تخریب‌ در پارک‌های‌ ملی‌ و آثار طبیعی‌ ملی‌ و هر گونه‌ تجاوز و فعالیت‌ غیر مجاز در این‌ گونه‌ مناطق‌
دـ آلوده‌ نمودن‌ آب‌ رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و تالابهای‌ حفاظت‌ شده‌/ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group