چهارشنبه 15 مرداد 1399 | Wednesday 5 August 2020

با حضور معاون سیاسی استاندار بوشهر، در نشست شورای اداری شهرستان دشتستان آئین تودیع و معارفه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار دشتستان انجام شد.

ندا قاسمیان پور-به گزارش دیارجنوب، معاون سیاسی استاندار بوشهر در نشست شورای اداری شهرستان دشتستان اظهار داشت: انتخابات موضوعی است که در چندماه آینده شاهد برگزاری آن در کل کشور خواهیم بود و تمامی مسئولین باید در برپایی این امر در طراز جمهوری اسلامی کوشا باشند و از همه مهم تر برگزاری این انتخابات در حد خوبی های مردم استان بوشهر باشد.

مجید خورشیدی خاطرنشان کرد: مردمان استان بوشهر از بهترین مردمان ایران زمین بوده و این استان دیار فرهنگ، حماسه و تمدن می باشد و حضور در انتخابات نشانه ای از حضور مردمان مدنی طبع در جامعه است.
وی با اشاره به حوادث و اغتشاشات اخیر در کشور بیان داشت: در استان بوشهر مردم مدنی طبع، به زیبایی توانستند استان را از هرگونه حادثه و تخریب حفظ نمایند.

معاون سیاسی استاندار بوشهر تصریح کرد: آمار تخریب ها و جمع دستگیر شدگان استان بوشهر در مقایسه با برخی شهرستان های کوچک بسیار ناچیز و کم بوده و هیچ گونه کشته و زخمی نداشته ایم و کمترین عملیات انتظامی در استان به وقوع پیوست.

خورشیدی خاطر نشان کرد: یقین دارم مردم مدنی طبع استان بوشهر در عرصه انتخابات حضور بهم رسانده و شاهد برگزاری هرچه باشکوه تر انتخابات خواهیم بود.
وی در خصوص تعداد داوطلبان در مجلس شورای اسلامی یازدهم بیان داشت: در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی ۱۹۴ داوطلب نام نویسی کرده اند که انتظار می‌رود مشارکت حداکثری را در این دوره از انتخابات داشته باشیم.

معاون سیاسی استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: عملکرد شورای اداری بهترین تبلیغ خواهد بود و تبلیغ و اطلاع رسانی برعهده اصحاب رسانه است که یقین دارم رسانه ها زمینه را جهت حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم خواهند کرد.

فرماندار شهرستان دشتستان در این نشست اظهار داشت: از عوامل تاثیرگذار در هر سازمانی کیفیت رابطه سازمان با مردم است.

وی تاکید کرد: در حوزه اداری باید با توجه به شرایط، درک و برنامه ریزی داشته باشیم.
فتح الله نوروزی خاطرنشان کرد: رعایت حقوق شهروندی، رضایت و تکریم ارباب رجوع باید سرلوحه کار ما باشد.

وی در تشریح این دو موضوع بیان داشت: در جامعه کاری علاوه بر شناخت و درک باید برنامه ریزی نیز داشته باشیم که برنامه ریزی خود فرآیندی است که سازمان ها و ادارات را در رسیدن به هدف هدایت می کند.

فرماندار شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: در نام نویسی انتخابات نسبت به دوره گذشته در سطح شهرستان میزان رشد دو برابری را داشته ایم که با برنامه ریزی دقیق شاهد حضور حداکثری مردم خواهیم بود.
وی تاکید کرد: تلاش هایی از سوی سازمان ها در رعایت تکریم ارباب رجوع و تنظیم بازار صورت گرفته که امید داریم به طور دقیق تر پیگیری شود.

امام جمعه برازجان در این نشست بیان داشت: نظام جمهوری اسلامی امانتی است که خداوند به ما هدیه کرده است و همه ارکان ها و فرصت های بدست آمده از امانت های الهی است که باید قدردان بوده و جهت پیشبرد نظام جمهوری اسلامی گام برداریم.

حجت الاسلام والمسلمین حسن مصلح افزود: انتخابات مجلس باید جلوه ای از اقتدار جمهوری اسلامی و وحدت و همدلی مردم باشد و همه ما باید برای حضور حداکثری مردم در عرصه انتخابات کوشا باشیم.
وی تاکید کرد: حضور مردم در عرصه انتخابات نشان از خنثی سازی و برملا کردن کردن نقشه های شوم دشمنان و بیمه کننده نظام جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه برازجان خاطرنشان کرد: با وجود تحریم ها و تمامی مشکلات و تهدید هایی که از سوی دشمنان به ما وارد شده است امید داریم که در پایان سالجاری شاهد حضور حداکثری مردم در عرصه انتخابات باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین حسن مصلح تاکید کرد: انسان در دورانی که عهده دار مسئولیت است باید منشا خیر و خدمت به خلق باشد و به پست ها شرف دهد نه با رسیدن به پستی شرف یابد.
وی تصریح کرد: رمز موفقیت ما سازندگی و خنثی کردن توطئه های دشمن و ایجاد همدلی در بین مردم است و باید با تلاش و رهنمون های مقام معظم رهبری امنیت و وحدت را در بین مردم ایجاد و آن ها را امیدوار سازیم.

رئیس صنعت معدن و تجارت شهرستان دشتستان بیان داشت: شهرستان دشتستان دارای ۷۴۰۰ واحد صنفی است و دومین شهرستان از لحاظ واحدهای صنفی معرفی شده است.
وی خاطرنشان کرد: بازار شهرستان از ارزان ترین بازار در استان و جزو رده های اول کشور و در محصولات کشاورزی خودکفا می باشد و سایر شهرستان ها از این مزیت بهرمند می شوند.
شهسوار قائدی بیان داشت: با همکاری های لازم توسط شبکه بهداشت و درمان، اداره تعزیرات و گشت های مشترک بازار مورد رصد قرار گرفت و اکنون وضعیت نسبی خوبی بر بازار دشتستان حاکم است.

وی در خصوص بازرسی از واحدهای صنفی در سطح شهرستان تصریح کرد: تا کنون ۲۰ هزار و ۱۲۹ بازرسی از واحدهای صنفی را داشته که از این تعداد بازرسی ۵۴۰ پرونده تخلفاتی تشکیل شده با ارزش ریالی ۳۸ میلیارد و ۸۶۴ میلیون ریال که به اداره تعزیرات جهت رسیدگی تحویل داده شده است.

رئیس صنعت معدن و تجارت شهرستان دشتستان با اشاره به شرایط حاکم بر بازار کشور افزود: سازمان تصمیم هایی جهت تخصیص اقلام اساسی از جمله برنج و شکر گرفته که اکنون ۱۵۰ تن برنج و ۲۰۰ تن شکر در سطح شهرستان با نظارت بازرسین در حال توزیع است.

قائدی اضافه کرد: ۴ اکیپ بازرسی سیار و ۲ اکیپ بازرسی ثابت را در بازار روز در دونوبت صبح و عصر داریم که پاسخگوی مردم خواهند بود.

رئیس صنعت معدن و تجارت شهرستان دشتستان درخواست خود را از شورای اداری مطرح و بیان داشت: با وجود ۷۴۰۰ واحد صنفی و ۸ بازرس موجود، از دستگاه های اجرایی تقاضای همکاری جهت ناظر افتخاری هستیم و در صورت همکاری برای آنها کارت صادر خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: ۱۲۴ سامانه پیامکی اداره صنعت معدن و تجارت در خصوص رسیدگی به امور مردم است که با تماس به این سامانه بعد از ۲۴ ساعت این گزارشات بررسی و به بازرسی جهت پیگیری های لازم ارائه خواهد شد و امید اینکه با همراهی و کمیته تنظیم بازار و پیگیری های فرماندار شهرستان شاهد تنظیم بازار باشیم.

رئیس اداره تعزیرات شهرستان دشتستان بیان کرد: با پیگیری ها و همکاری های لازم توسط اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان دشتستان، اصناف، کشیک های وقت اداری و برقراری گشت اداری، رسیدگی به پرونده ها امکان پذیر شده است.
وی تاکید کرد: با همکاری مناسب توسط ستاد تنظیم بازار و اداره اصناف، طرح رسیدگی به خوبی در حال اجرا است.
رئیس اداره تعزیرات شهرستان دشتستان افزود: از تاریخ ۲۵ آبان ماه سالجاری تا کنون ۱۴۹ پرونده تخلفاتی داشته ایم که ۱۱۳ پرونده رسیدگی و ۳۶ پرونده باقی مانده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی سابق فرمانداری شهرستان دشتستان ضمن عذرخواهی به دلیل حضور نداشتن در تودیع و معارفه فرماندار دشتستان اظهار داشت: شرایط لازم را برای حضور در این آئین نداشتم و قصد رنجش خاطر و آزردن دلی را نداشته ام و همیشه خدمتگزار صدیق مردم شهرستان دشتستان بوده ام.

وی خاطرنشان کرد: همه همکاران از دوستان نزدیک به من بوده و با من ارتباط خانوادگی داشته اند و همگی می دانند که قصدِ من آزرده خاطر کردنِ دلی نبوده است.
لقمان زاده تصریح کرد: پست و جایگاه برای من مهم نبوده و در هر جایگاه و مقامی باشم خدمتگزار صدیق مردم شهرستان دشتستان خواهم بود.

جواد لقمان زاده بیان کرد: ۳۳ ماه معاون سیاسی فرماندار، ۱۹ ماه بخشدار مرکزی و ۷ ماه سرپرستی فرمانداری دشتستان را برعهده داشتم و خالصانه خدمت کردم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی سابق فرمانداری شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: از استاندار، معاون سیاسی استاندار و همه کسانی که پیگیر در خصوص امورات من بوده اند تشکر میکنم و در هر جایگاهی که برای من درنظرگرفته شود خدمتگزاری صدیق خواهم بود.
وی در پایان برای معاون سیاسی جدید فرمانداری آرزوی توفیق و موفقیت کرد و بیان نمود: آقای زراعتگر دوست و برادر من بوده و طی ۴ سالی که با وی آشنا شده ام بسیار صادقانه و پرتلاش خدمت کرده اند.

در این مراسم از زحمات جواد لقمان زاده معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی پیشین فرمانداری دشتستان تقدیر و محمدجعفر زراعتگر بجای وی این سمت را برعهده گرفت.

 

خبر مرتبط:

جلسه شورای اداری دشتستان و آیین تکریم و معارفه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار دشتستان+ تصاویراختصاصی

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group