چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 | Wednesday 24 April 2019

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در راستای کمک به شکوفایی بخش کشاورزی استان بوشهر، در سال گذشته یک هزار و 200 میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی، مشاغل خانگی و صندوق مکانیزه توسط بانک‌های عامل در سطح استان بوشهر پرداخت شده است.

به گزارش دیارجنوب محمدتقی منوچهری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بوشهر اظهار داشت: در راستای کمک به شکوفایی بخش کشاورزی استان بوشهر، در سال گذشته یک هزار و 200 میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی، مشاغل خانگی و صندوق مکانیزه توسط بانک‌های عامل در سطخ استان بوشهر پرداخت شده است.

وی افزود: با پرداخت این تسهیلات، انتظار می‌رود بخش عمده‌ای از کشاورزی سنتی استان به صنعتی تبدیل و زمنیه افزایش میزان بهره‌وری در این بخش با پایه صادراتی محصولات تولیدی ایجاد شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر تصریح کرد: یکی از مهمترین فعالیت‌های این سازمان در استان بوشهر، تعیین وضعیت اراضی کشاورزی و نخیلات این استان بر اساس الگوی طرح کاداستر بود که 280 هزار هکتار از اراضی استان مشمول این طرح قرار گرفته و پس از بررسی‌های نهایی توسط سازمان نقشه‌برداری کشور، زمینه اجرای طرح کاداستر و معرفی برای اخذ سند ثبتی انجام می‌شود.

منوچهری بیان کرد: از دیگر فعالیت‌های سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر، اجرای طرح ارتقاء کیفیت محصول سالم است که در سه سال گذشته در سطح 18 هزار هکتار از اراضی استان بوشهر با اعتبار 345 میلیون تومان و با همکاری اداره کل استاندارد استان بوشهر انجام و 170 نمونه برای استانداردسازی محصول به آزمایشگاه ارسال شده است.

وی با بیان اتمام اجرای مطالعات آبخیزداری در یک میلیون و 39 هزار هکتار از اراضی استان بوشهر تا پایان سال گذشته، عنوان کرد: با اجرای این طرح، زمینه انجام عملیات آبخیزداری در 231 هزار هکتار از این اراضی انجام شده که نقش مهمی در حفظ سفره‌های زیرزمینی دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر یادآور شد: یکی از مهمترین معضلاتی که پس از خشکسالی‌های ده‌ساله در استان بوشهر سبب آسیب‌های جدی به نخیلات استان بوشهر شده، هجوم آفات چوب‌خوار به نخیلات است که برای مقابله با آن، طرح مدیریت جامع آفات خرما در دو شهرستان دشتستان و تنگستان به اجرا در آمد که در مجموع در این دو شهرستان شاهد اجرای این طرح در هفت هزار هکتار در سال گذشته بوده‌ایم و امسال نیز این طرح با قوت ادامه پیدا می‌کند.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group