پنجشنبه 1 فروردين 1398 | Thursday 21 March 2019

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در سال زراعی گذشته 10 هزار و 500 تن بذر گندم در گروه های آبی و دیمی با تنوع حدود هشت رقم تولید شده که برای کشت امسال در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.

خسرو عمرانی روز جمعه در حاشیه همایش استانی کشت گندم در جمع گندمکاران استان بوشهر در شهر برازجان در گفت و گو با ایرنا افزود: در سال زارعی جدید برنامه کشت گندم استان بوشهر 60 هزار هکتار گندم دیم و 15هزار هکتار گندم آبی است که با تولید این میزان بذر، نیاز این استان تامین شده است و جای هیچ نگرانی نیست.
وی اضافه کرد: امیدواریم امسال با داشتن یک فصل بارشی خوب بیش از 80 هزار تن گندم دراستان بوشهر تولید شود.
عمرانی در باره برگزاری همایش کشت گندم گفت: از اهدف برگزاری این کارگاه آموزشی انجام توصیه های علمی و فنی و ارائه آخرین یافته های علمی در سال زراعی جدید به کشاورزان گندمکار است.
معاون سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهارداشت: به کشاورزان توصیه می شود که با انجام عملیات صحیح تهیه زمین و استفاده از ابزار و ماشین آلات مکانیزه و ارقام بذر مورد تایید سال زراعی جدید با تولید مطلوب داشته باشیم.
وی گفت: برای مدیریت منابع محدود استان بوشهر با توجه به کمبودها کشاورزان نسبت به رعایت میزان آب مورد نیاز دقت کنند و بیش از حد مجاز که در پروانه کشاورزی آنها تعیین شده استفاده نکنند.
عمرانی همچنین استفاده از تنوع کشت گندم و کلزا را مورد تاکید قرار داد.
معاون سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: سه مجموعه تولید بذر در این استان آماده است که پس از انجام مراحل کارت گذاری و تایید نهایی آماده توزیع بذر بین کشاورزان در هر منطقه می شود.
مسئول مرکز تحقیقات کشاورزی جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: این کارگاه با هدف تایید عملکرد و بهره وری بهتر انجام می شود و رویکرد ما برگزاری دوره های آموزشی برای تشکل ها است.
رحیم خادمی افزود: همزمان با شروع فصل زارعی امروز اولین کارگاه برگزار شده در آینده نیز این کارگاه های در سطح استان تداوم دارد.
وی انتخاب ارقام و مدیریت زراعی را از مهمترین محور آموزشی دراین کارگاه ها ذکر کرد.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group