سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 | Tuesday 23 April 2019

معاون آبزی پروری شیلات استان بوشهر از برداشت ۲۱هزار و ۵۰۰ تن میگو در استخرهای پرورشی این استان خبرداد و گفت: از این میزان میگوی پرورشی ۸۰ درصد آن به کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی صادر شده است.

صغری اشرف در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، پرورش میگو را یکی از ظرفیت‌های مهم استان ساحلی بوشهر دانست و اظهار داشت: در این زمینه مناطق ساحلی استان بوشهر شناسایی و با ایجاد استخرهای پرورشی زمینه تولید میگو در این مناطق فراهم شده است.

وی با بیان اینکه پرورش میگو در عرصه‌های رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی مناطق ساحلی استان بوشهر اثربخش است افزود: استان بوشهر در عرصه پرورش میگو در کشور پیشتاز و این استان به عنوان قطب تولید میگوی پرورشی کشور معرفی شده است.

معاون آبزی پروری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه تمام مناطق ساحلی این استان برای پرورش میگو دارای ظرفیت مطلوبی است تصریح کرد: امسال 4 هزار و 850 هکتار از اراضی ساحلی به پرورش میگو اختصاص یافت که در استخرهای پرورشی این اراضی افزون بر 1.6 میلیارد قطعه بچه میگو ذخیره سازی شد.

اشرف با بیان اینکه کار ذخیره سازی بچه میگو در استخرهای پرورش میگو از نیمه دوم اردیبهشت ماه آغازشد خاطر نشان کرد: 300 مزرعه پرورش میگو امسال در 10 سایت ساحلی استان بوشهر فعالیت ذخیره ساری بچه میگو را انجام دادند که روند تولید بسیار مطلوب و عاری از هرگونه بیماری بود.

معاون آبزی پروری شیلات استان بوشهر با اشاره به پایان برداشت میگو از استخرهای پرورشی افزود: برداشت میگو از اواسط مهرماه آغاز شد و تا اواخر دی‌ماه به پایان رسید.

اشرف از افزایش 40 درصدی تولید میگوی پرورشی خبرداد و بیان کرد: پرورش دهندگان میگو امسال 21 هزار و 500 تن میگو از استخرهای پرورشی برداشت کردند که نسبت به 15 هزار تن سال قبل افزایش 40 درصدی نشان می‌دهد.

وی با اشاره به صادرات میگوی پرورشی به کشورهای مختلف خاطر نشان کرد: میگوی پرورشی استان بوشهر به سبب بالا بودن کیفیت آن بازارهای مناسبی در کشورهای گوناگون دارد به‌گونه‌ای که از 21 هزار و 500 تن میگوی پرورشی استان بوشهر تاکنون 80 درصد آن به کشورهای چین، کویت، امارات متحده عربی، قطر و برخی از کشورهای اروپایی صادر شده است.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group