يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 | Sunday 19 May 2019

استاندار بوشهر با اشاره به اجرای سد دشت پلنگ با فاینانس خارجی گفت: در راستای تامین ۱۵ درصد این فایناس، ۷۸ میلیارد تومان با هماهنگی و پیگیری‌های انجام شده برای آغاز اجرای سد دشت پلنگ دشتی تخصیص یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتی، عبدالکریم گراوند شامگاه سه شنبه در جمع خبرنکاران در خورموج با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم اسماعیل حاجیانی خبرنگار تسنیم در دشتی و با قدردانی از همکاری و تعامل نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس به دور سوم سفرهای شهرستانی پرداخت و اظهار داشت: در سفر به شهرستان دشتی ضمن بررسی روند اجرایی طرح‌های عمرانی از پروژه‌های اشتغال‌زایی روستایی بازدید شد.

وی با اشاره به اینکه از شش پروژه اشتغال‌زایی و کارآفرینی روستایی در دشتی بازدید شد افزود: روند اجرای این پروژه‌ها مطلوب است و بخش عمده‌ای از آنها در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

استاندار بوشهر از اجرای پروژه‌های تولیدی اقتصادی در شهرک صنعتی دشتی خبرداد و بیان کرد: این شهرک صنعتی با تلاش فرماندار دشتی و حمایت نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس پر رونق شده و ظرفیت‌های و استعدادهای مهمی در شهرک صنعتی دشتی فراهم است.

گراوند نشست با بانوان کارآفرین روستایی را از دیگر برنامه‌ها دانست و تصریح کرد: برای بررسی مشکلات بانوان کارآفرین روستایی نشستی با حضور معاون امور اقتصادی استانداری بوشهر تشکیل و راهکارهای لازم برای تسریع برنامه‌ها ارائه می‌شود.

وی، با اشاره به اینکه 20 مدیرکل دستگاه‌های اجرایی به روستاهای شهرستان دشتی سرکشی کردند افزود: این مدیران برای بررسی مشکلات روستاها در حوزه‌های مختلف اشتغال‌زایی و طرح‌های عمرانی به 56 روستای شهرستان دشتی اعزام شدند.

استاندار بوشهر تجلیل از دانش آموزان برتر را از دیگر برنامه‌های سفر به دشتی دانست و خاطر نشان کرد: تجلیل از 112 دانش آموز ممتاز دشتی و 56 کارآفرین از دیگر برنامه در سفر به دشتی بود.

گراوند روند اجرای طرحهای اشتغال‌زایی روستایی در دشتی را مطلوب دانست و افزود: مشکلات روستائیان در حوزه اشتغال در نشست شورای معاونان استانداری با حضور فرماندار دشتی بررسی و تصمیمات لازم برای تحقق مطالبات روستائیان ارائه می‌شود.

وی، از اجرای سد دشت پلنگ در شهرستان دشتی خبرداد و بیان کرد: سد دشت پلنگ در شهرستان دشتی از طریق فاینانس خارجی اجرا میشود که 15 درصد سهم آورده داخلی با تخصیص 78 میلیارد تومان تامین شد.

استاندار بوشهر افزود: سد دشت پلنگ از بزرگترین پروژههای شهرستان دشتی است که نقش مهمی در کنترل آبهای سیلابی و رونق کشاورزی منطقه دارد.

انتهای پیام/ش

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group