دوشنبه 5 اسفند 1398 | Monday 24 February 2020

آبادان -ایرنا - رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت:به منظور ارائه خدمات درمانی به زائران اربعین حسینی،۴۰ دستگاه آمبولانس در مرز شلمچه مستقر می‌شود.

شکراله سلمان‌زاده جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۵ کدآمبولانس از دانشکده علوم پزشکی آبادان و ۲۵ کد آمبولانس از استان های معین در مسیر ۱۵ کیلومتری میدان مقاومت خرمشهر تا نقطه صفر مرز شلمچه جانمایی شده است.
وی اظهار داشت: چهار دستگاه اتوبوس آمبولانس و پنج دستگاه موتورلانس نیز در ایام اربعین در شلمچه مستقر خواهند شد.
سلمان زاده به فراهم شدن شرایط استقرار بالگرد فوریت های پزشکی در شلمچه به منظور خدمات رسانی به زائران اشاره کرد و گفت:هم اکنون عملیات آماده سازی بیمارستان صحرایی در مرز شلمچه در حال انجام بوده و بخشی از تجهیزات آن از جمله اتاق عمل از یکی از استان های معین ارسال شده است.
وی به هماهنگی لازم برای حضور پزشکان متخصص و عمومی در بیمارستان صحرایی اربعین در شلمچه اشاره کرد و افزود:بیمارستان دارای بخش های اتاق عمل، رادیولوژی، آزمایشگاه و مامایی است.
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت:همزمان با حرکت گروهی زائران اربیعین ۴۰۰ نفراز نیروهای بهداشت و درمان این دانشکده به صورت نوبتی ۲۴ ساعته در شلمچه حضور خواهند یافت.
وی افزود: داروی مورد نیاز در بیمارستان و مراکز درمانی اربعین تامین شد و مشکلی در این زمینه نداریم.
اربعین پارسال بیش از ۵۳۵ هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد ۳۹۶ هزار و ۶۷۲ زائر ایرانی و ۱۳۸ هزار و ۴۷۰ نفر زائر خارجی بودند.
شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.
حرکت تدریجی کاروان‌های اربعین حسینی به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان که از چند روز پیش به تدریج آغاز شده با آغاز ماه صفر شتاب گرفته است.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group