يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 | Sunday 19 May 2019

مدیرعامل شرکت بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر گفت: تاکنون بیش از ۳۴ میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید و به شبکه سراسری برق منتقل شده است.

به گزارش دیارجنوب، حسین غفاری صبح امروز در همایش تبادل تجارب نیروگاه‌های حرارتی و هسته ای در نیروگاه اتمی بوشهر تولید برق هسته ای را یکی از راهکارهای پیشرفت و توسعه کشور خواند و اظهار داشت:بر اساس آمارهای جهانی سال میلادی 2017 بیش از 10 درصد برق جهان از طریق نیروگاه‌های هسته‌ای تولید شد که این میزان تا سال 2030 افزایش قابل توجهی می‌یابد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر را‌کتور آب سبک تحت فشار را از ایمن‌ترین راکتورهای هسته‌ای دانست و تاکید کرد: حفظ الزامات هسته‌ای از مزایای نیروگاه اتمی بوشهر است.

وی از تولید 34 میلیارد کیلووات ساعت تولید برق در نیروگاه اتمی بوشهر خبرداد و تصریح کرد: از زمان اتصال نیروگاه اتمی بوشهر به شبکه برق در شهریور سال 1390 تاکنون، با فعالیت یک‌‌هزار 921 روز 34 میلیارد کیلو وات ساعت برق به شبکه سراسری تحویل شده است.

غفاری با اشاره به تولید برق هسته‌‌ای و نقش آن درصرفه‌جویی نفت خاطر نشان کرد: با تولید 34 میلیارد کیلووات ساعت برق هسته‌ای در نیروگاه اتمی بوشهر، 51 میلیون بشکه نفت در مصرف سوخت‌های فسیلی صرفه‌جویی شده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر از انجام تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر در اسفند ماه امسال خبرداد و بیان کرد: فعالیت واحد نخست نیروگاه اتمی بوشهر در دهه نخست اسفند برای انجام تعمیرات متوقف می‌شود و پس از تعمیرات فعالیت خود را از سر می‌گیرد.

غفاری با اشاره به آغاز ساخت واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی در بوشهر افزود: واحدهای دوم و سوم نیروگاه هسته‌ای در بوشهر شهریور ماه سال 1395 عملیات اجرایی آن آغاز شد و اکنون در مرحله بهسازی خاک قرار دارند.

وی بیان کرد: با بهره برداری از این دو واحد نیروگاه اتمی هر کدام توان تولید یک‌هزار و 57 مگاوات برق دارند.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group