چهارشنبه 29 اسفند 1397 | Wednesday 20 March 2019

سرپرست مدیریت پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: در سه ماه نخست امسال ۲.۷ میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی تولید و صادر شده است.

به گزارش دیارجنوب مهرداد عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در عسلویه، پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی را فاز یک طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی دانست و اظهار داشت: این فاز پارس جنوبی تیر سال 1382 با هدف تولید روزانه 25 میلیون مترمکعب گاز، 40 هزار بشکه میعانات گازی و 400 تن گوگرد دانه بندی شده افتتاح شد.

وی، با بیان اینکه در سه ماه نخست امسال روزانه به طور میانگین 27.5 میلیون متر مکعب گاز در پالایشگاه اول پارس جنوبی تولید شده است گفت: در سه ماه نخست امسال در مجموع 2 میلیارد و 687 میلیون متر مکعب گاز با تلاش متخصصان داخلی در این پالایشگاه تولید شده است.

سرپرست مدیریت پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی از تولید میعانات گازی در فاز یک پارس جنوبی خبرداد و بیان کرد:در سه ماه نخست امسال 2.7 میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی تولید و صادر شده است.

عبدی با اشاره به تولید 8.3 میلیون تن گوگرد دانه بندی در این پالایشگاه افزود: متوسط میزان تولید گوگرد مایع روزانه در پالایشگاه اول پارس جنوبی 10 هزار و 293 تن برآورد شده است.

وی با تاکید بر کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی در پالایشگاه‌های فاز نخست پارس جنوبی بیان کرد: یکی از برنامه‌های مهم پالایشگاه اول پارس جنوبی کاهش مشعل‌سوزی و بهره‌وری از گازهای این مشعل‌ها است که درسه ماه نخست امسال میزان فلرینگ این پالایشگاه به 13 درصد کاهش یافته است.

سرپرست مدیریت پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد: میزان مشعل‌سوزی در سه ماه تخست امسال به 10.11 میلیون متر مکعب رسید که این میزان سال گذشته 11.61 میلیون متر مکعب بوده است.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group