يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 | Sunday 19 May 2019

مجری فاز ۱۳ پارس جنوبی، با اشاره به راه‌اندازی ردیف چهارم فاز ۱۳ پارس جنوبی گفت: هم اکنون روزانه بیش از ۲۰ میلیون مترمکعب گاز از پالایشگاه فاز ۱۳ پارس جنوبی به شبکه سراسری منتقل می‌شود.

به گزارش دیارجنوب، پیام معتمد ظهر امروز در جمع خبرنگاران در عسلویه با اشاره به تسریع در روند توسعه فاز 13 پارس جنوبی اظهار داشت: با تلاش کارکنان بخش‌های مختلف عملیاتی در گروه کارفرمایی و پیمانکاران خصوصا شرکت‌های پتروپایدار ایرانیان و تسکو در این طرح، آخرین ردیف شیرین‌سازی پالایشگاه فاز 13 پارس جنوبی راه‌اندازی شد.

وی از تزریق گاز فرآورش شده از چهارمین ردیف پالایشگاه فاز 13 تا پایان هفته جاری به شبکه سراسری گاز خبرداد و افزود: سه ردیف دیگر شیرین‌سازی پالایشگاه فاز 13 پارس جنوبی پیش از این با دریافت گاز ترش فازهای 6، 7 و 8 پارس جنوبی عملیاتی شده است.

مجری فاز 13 پارس جنوبی، افزود: ردیف چهارم تصفیه گاز ترش پالایشگاه فاز 13 پارس جنوبی به عنوان آخرین واحد شیرین سازی، تا پایان هفته جاری با شیرین‌سازی 6 میلیون مترمکعب گاز غنی در روز در مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

معتمد با اشاره به اینکه روزانه 500 میلیون فوت مکعب گاز از ردیف سوم به شبکه سراسری منتقل می‌شود از آمادگی کامل پالایشگاه فاز 13 برای دریافت گاز ترش سکوهای تازه نصب شده خبرداد و تصریح کرد: این پالایشگاه هم اکنون روزانه بیش از 20 میلیون مترمکعب گاز ترش فازهای 6، 7 و 8 پارس جنوبی را فرآوری و به شبکه سراسری ارسال می‌کند./تسنیم

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group