جمعه 3 اسفند 1397 | Friday 22 February 2019

استاندار بوشهر از اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی خبر داد و گفت: امسال تاکنون ۱۳۷ میلیارد تومان تسهیلات در اشتغال روستایی و عشایری در استان بوشهر پرداخت شده است که مرحله دوم این پرداخت‌ها به‌زودی انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گناوه، عبدالکریم گراوند شامگاه پنج‌شنبه در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر در گناوه با قدردانی از توجه به طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی اظهار داشت: طرح‌های اشتغال‌زایی بر اساس ظرفیت‌های روستاها در اولویت برنامه‌ها قرار دارد که در این زمینه تسهیلات اعتباری بانکی کم بهره در اختیار کارآفرینان قرار می‌گیرد.

وی از پرداخت تسهیلات بانکی برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: امسال تاکنون 137 میلیارد تومان تسهیلات در اشتغال روستایی و عشایری در استان بوشهر پرداخت شده که مرحله دوم این پرداخت‌ها به‌زودی انجام می‌شود.

استاندار بوشهر به ظرفیت اشتغال‌زایی در شهرستان گناوه پرداخت و بیان کرد: طرح‌های مهم و ویژه‌ای با ابتکار و انگیره‌مند در روستاهای گناوه اجراء شد که تحول مهمی در رونق اقتصاد ایجاد کرده است.

گراوند با بیان اینکه طرح‌های اشتغال‌زایی در گناوه ابتکاری و جدید و انگیزه مند است افزود: با اتحاد و همدلی که در استان بوشهر وجود دارد این زمینه را برا ی اجرای پروژه‌ها هموار کرده است به گونه‌ای که با عبور از سختیها ظرفیت بزرگی باقی می‌ماند.

وی با تاکید بر تعامل بیشتر بانک‌ها در تسریع اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در روستاها گفت: بانک‌ها در مسیر اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی مانع تراشی نکنند چراکه هیچ دلیل و بهانهای در مسیر رونق اقتصادی روستاها و اشتغال ندارند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه من در سفرها سرزده از پروژهها بازدید می‌کنم تصریح کرد: بیکاری و مشکلات اقتصادی در روستاها سبب حاشیه نشینی و مشکلات اجتماعی در شهرها میشود از این نظر برای تسریع اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و تولیدی در روستاها بانک‌ها تعامل خود را افزایش دهند.

گراوند با تاکید بر حمایت از طرحهای اشتغالزایی روستایی گفت: بانک‌ها باید با سرمایه گذاران همکاری کنند که برای رونق گردشگری و بوم‌گردی به حمایت بانک‌ها و سرمایه‌گذاران نیاز است.

وی تاکید کرد: در روستاها گرهگشایی از مشکلات اقتصادی و اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی نیاز به تلاش بانک‌ها است.

استاندار بوشهر با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های اسکله سازی در روستاهای جزیره شمالی و جنوبی شهرستان گناوه گفت:شیلات استان بوشهر برای حل مشکل اسکله جزایر شمالی و جنوبی چاره اندیشی کند.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group