چهارشنبه 29 اسفند 1397 | Wednesday 20 March 2019

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: ساخت ۱۲ سد متوسط و کوچک با حجم مخزن ۳۶.۶ میلیون متر مکعب در برنامه شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، شاهپور رجایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر از ساخت سدهای جدید در استان خبر داد و اظهار داشت: ساخت 12 سد متوسط و کوچک با مجموع حجم مخزن 36.6 میلیون متر مکعب در برنامه شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر قرار دارد.

وی با بیان اینکه شهرستان دشتستان با 7 سد بیشترین فراوانی طرح سدسازی را به خود اختصاص داده است گفت: دشتی با 3 سد و شهرستان‌های جم و عسلویه هر کدام یک سد به خود اختصاص داده‌اند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر از افتتاح نخستین سد در تنگ ارم دشتستان خبر داد و افزود: با نزول رحمت الهی و آبگیری سد تنگ ارم دشتستان امسال با تلاش شرکت آب و فاضلاب روستایی در تکمیل خط آبرسانی آن ساکنان منطقه از نعمت آب شرب مکفی بهره‌مند می‌شوند.

رجایی با بیان اینکه سدهای قیز قلعه دشتی، آبپا دشتستان و اخند عسلویه و آبراهه 12 شبانکاره در دست اجرا است گفت: اراده مسئولان ارشد استان بر آن شکل گرفته که سد ارغون کلمه امسال عملیاتی شود.

وی تصریح کرد: با بهره‌برداری از سد قیز قلعه دشتی زمینه شروع عملیات اجرایی سد کاردنه در سال 1398 فراهم می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر افزود: حضور شرکت‌های نفت و گاز و پتروشیمی در شهرستان‌های عسلویه و جم و بهره‌برداری از منابع آب محلی، ظرفیت خوبی برای جلب مشارکت آنان در ساخت دو سد اخند عسلویه و کلاکل جم است.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group