جمعه 9 خرداد 1399 | Friday 29 May 2020

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در راستای حل مشکلات نقدینگی واحدهای صنعتی و تولیدی و رفع موانع تولید ۱۲۵ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صنعتی و معدنی استان بوشهر از طریق بانک‌های پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سید‌حسین حسینی محمدی صبح امروز در نشست بررسی روند فعالیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر با بیان اینکه از سال قبل تاکنون 85 واحد تولیدی صنعتی و معدنی برای دریافت تسهیلات بانکی ثبت نام کرده‌اند اظهار داشت: در کمیته بررسی رفع موانع تولید، برای پرداخت تسهیلات بانکی، به 71 واحد تولیدی صنعتی استان بوشهر تصویب و 67 واحد آن برای دریافت تسهیلات به بانک‌‌های عامل معرفی شد.

وی، با بیان اینکه تاکنون برای پرداخت تسهیلات به 61 واحد تولیدی منجر به تشکیل پرونده شده است افزود: تاکنون به 60 واحد صنعتی و معدنی استان بوشهر 125 میلیارد تومان تسهیلات رفع موانع تولید پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت‌، معدن و تجارت استان بوشهر به اعتبارات تبصره 18 قانون بودجه پرداخت و بیان کرد: بر‌اساس موافقتنامه وزارت صمت با سازمان برنامه و بودجه 10 بانک به عنوان عامل برای پرداخت تسهیلات با 20 درصد یارانه تعیین شد که کل تسهیلات در این عرصه 10 هزار میلیارد ریال تعیین شده است.

حسینی محمدی با اشاره به اینکه بانک‌ها برای سرمایه‌ در گردش، صنایع مستقر در مناطق برخوردار، نوسازی و بهسازی واحدها و واحدهای صنعتی در مناطق غیربرخوردار تسهیلات پرداخت می‌کنند خاطر‌نشان کرد: سهم اعتباری استان بوشهر در این بخش 261 میلیارد تومان تعیین شده که تاکنون 57 میلیارد تومان آن به بانک‌های عامل ابلاغ شده است.

وی، با اشاره به اجرای طرح بخشودگی جرایم تامین اجتماعی گفت: صاحبان واحدهای تولیدی خوش‌حساب دارای بدهی معوق بیمه‌ای برای استفاده از بخشودگی جرائم پیش از مهلت مقرر تا پایان شهریور ماه امسال برای تعیین تکلیف به تامین اجتماعی مراجعه کنند.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان بوشهر بیان کرد: ‌تامین اجتماعی برای واحدهای تولیدی خوش‌حساب که بنا به دلایل مختلفی نتوانستند حق بیمه پرداخت کنند با تعیین مهلت زمانی جرائم بیمه آنان می‌بخشد که باید واحدهای تولیدی از این فرصت استفاده کنند.

حسینی‌محمدی، به تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنفی پرداخت و بیان کرد: 7 پرونده برای پرداخت تسهیلات بانکی در راستای رونق واحدهای صنفی، تشکیل شده است که 10 میلیارد ریال به این واحدها پرداخت می‌شود.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group