چهارشنبه 29 اسفند 1397 | Wednesday 20 March 2019

چمران گفت: مردم ایران همانند دفاع مقدس امروز مقابل تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی دشمنان ایستادگی می کنند و هیچگونه هراسی از این تحریم‌ها و تهدیدها ندارند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، نایب‌ رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در مراسم بزرگداشت روز دانشجو و یادوارهیادواره شهدای دانشجو در شهرستان سبزوار شهدای دانشجوی شهرستان سبزوار در دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار گفت: ریشه روز دانشجو ظلم‌ستیزی، استکبارستیزی و ضد آمریکایی است.

مهدی چمران افزود: در روز دانشجو نباید از اصل حرکت استکبارستیزی دانشجویان غافل شویم.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها چشم به‌بر ملت ایران دوخته‌اند، افزود: رئیس جمهور آمریکا به‌صورت صریح اعلام کرده است که ملت ایران را باید زجر بدهند و ملت ما را تروریست خطاب می‌کنند.

نایب‌ رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: ملت ایران اسلامی بیشتر از گذشته بیدار و امیدوارتر است اما برخی از مسؤولان ما دانسته یا ندانسته سخنان ناامید کننده از تریبون‌های خود می‌زنند.

چمران با اشاره به‌اهداف آمریکا در داخل ایران اسلامی،گفت: آمریکا با تحریم‌های اقتصادی می‌خواهد با اعمال فشار برملت ایران نارضایتی‌ عمومی را افزایش دهد که این گلایه‌مندی‌های مردم به‌اعتراضات لکه‌ای در سراسر کشور تبدیل شود اما امروز هم همانند دفاع مقدس مردم مقابل تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی دشمنان ایستادگی می کنند و هیچگونه هراسی از این تحریم‌ها و تهدیدها ندارند.

وی تصریح کرد: بی‌سیاستی بعضی افراد در ایجاد اختلافات اجتماعی موجب شد اعتراضات لکه‌ای و خیابانی را به‌وجود بیاورند.

نایب‌ رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی افزود: دشمنان ایران اسلامی پارسال به‌ دنبال ایجاد اعراضات عمومی و سراسری در کشور بودند تا به‌جامعه اعلام کنند که جمهوری اسلامی در حال فروپاشی است.

قبل از سخنرانی چمران تنی چند از دانشجویان فعال انجمن ها و تشکل های دانشجویی سبزوار دیدگاه های خود در خصوص روز دانشجو و مسائل روز را بیان بیان کردند .

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group