چهارشنبه 29 اسفند 1397 | Wednesday 20 March 2019

دبیر کوچه فرهنگی بوشهر در بندر بمبئی هند گفت: این کوچه فرهنگی باعنوان ' کوچه کالچر' از 13 شهریورماه به مدت 10 روز در بندر بمبئی برپا می شود.

به گزارش دیارجنوب به نقل از ایرنا، ادریس عبدی پور روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این کوچه فرهنگی در بخش های مختلف فیلم، نمایشگاه عکس، صنایع دستی و غذا پیش بینی شده است.
وی بیان کرد: در گروه اعزامی به بندر بمبئی هند 13 نفر حضور دارند که از این شمار 6 نفر از گروه موسیقی لیان به سرپرستی محسن شریفیان و مابقی نیز از فعالان عرصه هنر تئاتر و نمایش هستند.
دبیر کوچه فرهنگی بوشهر در بندر بمبئی هند گفت: ایرج صغیری از پیشکسوتان عرصه هنر تئاتر و نمایش و داریوش غریب زاده و احسان عبدی پور بعنوان فیلم سازان بوشهری (دریافت کنندگان سیمرغ بلورین فیلم فجر) نیز در گروه اعزامی به بمبی حضور دارند.
عبدی پور اضافه کرد: این گروه یک اجرای مردمی، یک اجرا در دانشگاه و یک اجرا برای سفیران کشورهای مختلف دنیا در هند برگزار می کند.
وی گفت: در این راستا رایزنی های لازم برای انعقاد تفاهمنامه برای خواهر خواندگی بندر بوشهر با بمبئی انجام شده است.
عبدی پور یادآور شد: با توجه به همزمانی چند روز پایانی این جشنواره با ماه محرم در روزهای آغازین محرم آئین های سوگواری بوشهری در قالب سنج و دمام در بندر بمبی به اجرا در می آید.
وی گفت: شماری از خانواده های بوشهری نیز بصورت خودجوش و داوطلبانه گروه فرهنگی هنری بوشهر را در این جشنواره همراهی می کنند.
عبدی پور بیان کرد: اجرای گروه های فرهنگی و هنری بوشهر در حضور سفیران کشورهای مختلف فرصتی برای معرفی بندر کهن بوشهر، فرهنگ غنی و ارزشمند آن به دنیاست.
وی در ارتباط با هزینه های برگزاری جشنواره نیز گفت: بخش قابل توجهی از اعتبار مورد نیاز این جشنواره از هزینه های شخصی و بخشی نیز از سوی نهادهایی از جمله سازمان فرهنگ و ارتباط اسلامی، شورای اسلامی شهر بوشهر، سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی و اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تامین شده است.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group