سه شنبه 20 آذر 1397 | Tuesday 11 December 2018

دومین کنفرانس بین المللی نفت و گاز و پتروشیمی روز چهارشنبه با حضور اندیشمندان و پژوهشگران شماری از کشورهای دنیا در دانشگاه خلیج فارس بوشهر گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، دبیر اجرایی دومین کنفرانس بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی بوشهر در آیین آغازین آن گفت: 150 مقاله به زبان انگلیسی از هفت کشور دنیا به دبیرخانه این کنفرانس رسید.
آرش خسروی افزود: محورهای اصلی کنفرانس در 2 حوزه کلی انرژی و محیط زیست است که مقالات مرتبط با زیر لایه های مختلف آن دریافت شده است.
وی بیان کرد: مقالات دریافتی توسط اعضای کمیته علمی که متشکل از استادان برجسته 16 کشور دنیا است مورد ارزیابی قرار گرفت.
خسروی ادامه داد: در ارزیابی هر کدام از مقالات توسط سه داور ارزیابی شد که در نهایت 140 مقاله به عنوان مقاله برگزیده برای ارائه در این کنفرانس یک روزه انتخاب شد.
وی گفت: لحاظ نوآوری و شواهد کافی علمی از محورهای اصلی در این ارزیابی ها بود که مقالات برگزیده در سه مجله بین المللی چاپ می شود.
رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: رویکرد دومین کنفرانس بین المللی نفت و گاز و پتروشیمی حوزه های انرژی و محیط زیست است که ابعاد مسئولیت های اجتماعی شرکت ها را نیز شامل می شود.
عبدالمجید مصلح افزود: صنایع وقتی محلی را برای فعالیت برمی گزینند مزیت ها و امکاناتی را از آن محل می گیرند که بصورت متقابل باید مسئولیت هایی اجتماعی را درقبال محیط پیرامونی متقبل و اجرا کنند.
وی گفت: صنایع در چگونگی استفاده از منابع در قالب مسئولیت های انسانی و بشر دوستانه باید با محیط پیرامونی رفتار کنند.
مصلح اظهار کرد: تحقق مسئولیت اجتماعی صنعت می تواند ظرفیت های اجتماعی پیرامونی را برای موفقیت و رشد آنها بکار گیرد.
وی گفت: مسئولیت اجتماعی در کشور به عنوان یک قانون در دست اجراست که در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی با چالش ها و مشکلات فراوانی روبرو است.
مصلح ادامه داد: در دومین کنفرانس بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی بوشهر این چالش ها و مشکلات مورد بررسی قرار می گیرد.
دومین کنفرانس بین المللی نفت و گاز و پتروشیمی با مشارکت دانشمندان و پژوهشگران دانشگاه‌های ایران، قطر، عمان، کویت، عراق، اتریش، نروژ، کانادا، ایالات متحده آمریکا، انگلستان، مراکش، مالزی و هند برگزار می شود.
دومین کنفرانس دوسالانه نفت، گاز و پتروشیمی (OGPC2018) یک رویداد علمی بین المللی برای پایش پژوهش‌های علمی و یافته‌های صنعتی جدید در حوزه انرژی و محیط زیست است که توسط دانشگاه خلیج فارس بوشهر و با همکاری انجمن مهندسی شیمی ایران و مشارکت دانشگاه ها و شرکت هایی از بیش از 10 کشور دنیا از جمله حوزه خلیج فارس برگزار شده است.
استان بوشهر به‌دلیل داشتن میدان های متعدد نفتی و گازی، تاسیسات گسترده بالادستی نفت، پالایشگاه‌های گاز، پتروشیمی‌ها و نیروگاه‌های تولید برق که در نوع خود از بزرگترین‌ها در جهان محسوب و به عنوان پایتخت انرژی ایران شناخته می‌شود.
این کنفرانس یکروزه با حضور نخبگان دانشگاهی و خبرگان صنعتی در حوزه انرژی و محیط زیست با هدف ارتقا و عرضه تجارب ویژه صنعتی، پژوهش‌ها و اختراعات علمی، توسعه فناوری، پیشرفت پایدار و تبادل دانشی در 2 نوبت صبح و عصر امروز (چهارشنبه) برگزار شده است.
اولین کنفرانس دوسالانه نفت، گاز و پتروشیمی سال 1395 در دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزا ر شد.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group