جمعه 3 اسفند 1397 | Friday 22 February 2019

دومین کنفرانس بین المللی نفت و گاز و پتروشیمی روز چهارشنبه با حضور اندیشمندان و پژوهشگران شماری از کشورهای دنیا در دانشگاه خلیج فارس بوشهر گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، دبیر اجرایی دومین کنفرانس بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی بوشهر در آیین آغازین آن گفت: 150 مقاله به زبان انگلیسی از هفت کشور دنیا به دبیرخانه این کنفرانس رسید.
آرش خسروی افزود: محورهای اصلی کنفرانس در 2 حوزه کلی انرژی و محیط زیست است که مقالات مرتبط با زیر لایه های مختلف آن دریافت شده است.
وی بیان کرد: مقالات دریافتی توسط اعضای کمیته علمی که متشکل از استادان برجسته 16 کشور دنیا است مورد ارزیابی قرار گرفت.
خسروی ادامه داد: در ارزیابی هر کدام از مقالات توسط سه داور ارزیابی شد که در نهایت 140 مقاله به عنوان مقاله برگزیده برای ارائه در این کنفرانس یک روزه انتخاب شد.
وی گفت: لحاظ نوآوری و شواهد کافی علمی از محورهای اصلی در این ارزیابی ها بود که مقالات برگزیده در سه مجله بین المللی چاپ می شود.
رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: رویکرد دومین کنفرانس بین المللی نفت و گاز و پتروشیمی حوزه های انرژی و محیط زیست است که ابعاد مسئولیت های اجتماعی شرکت ها را نیز شامل می شود.
عبدالمجید مصلح افزود: صنایع وقتی محلی را برای فعالیت برمی گزینند مزیت ها و امکاناتی را از آن محل می گیرند که بصورت متقابل باید مسئولیت هایی اجتماعی را درقبال محیط پیرامونی متقبل و اجرا کنند.
وی گفت: صنایع در چگونگی استفاده از منابع در قالب مسئولیت های انسانی و بشر دوستانه باید با محیط پیرامونی رفتار کنند.
مصلح اظهار کرد: تحقق مسئولیت اجتماعی صنعت می تواند ظرفیت های اجتماعی پیرامونی را برای موفقیت و رشد آنها بکار گیرد.
وی گفت: مسئولیت اجتماعی در کشور به عنوان یک قانون در دست اجراست که در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی با چالش ها و مشکلات فراوانی روبرو است.
مصلح ادامه داد: در دومین کنفرانس بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی بوشهر این چالش ها و مشکلات مورد بررسی قرار می گیرد.
دومین کنفرانس بین المللی نفت و گاز و پتروشیمی با مشارکت دانشمندان و پژوهشگران دانشگاه‌های ایران، قطر، عمان، کویت، عراق، اتریش، نروژ، کانادا، ایالات متحده آمریکا، انگلستان، مراکش، مالزی و هند برگزار می شود.
دومین کنفرانس دوسالانه نفت، گاز و پتروشیمی (OGPC2018) یک رویداد علمی بین المللی برای پایش پژوهش‌های علمی و یافته‌های صنعتی جدید در حوزه انرژی و محیط زیست است که توسط دانشگاه خلیج فارس بوشهر و با همکاری انجمن مهندسی شیمی ایران و مشارکت دانشگاه ها و شرکت هایی از بیش از 10 کشور دنیا از جمله حوزه خلیج فارس برگزار شده است.
استان بوشهر به‌دلیل داشتن میدان های متعدد نفتی و گازی، تاسیسات گسترده بالادستی نفت، پالایشگاه‌های گاز، پتروشیمی‌ها و نیروگاه‌های تولید برق که در نوع خود از بزرگترین‌ها در جهان محسوب و به عنوان پایتخت انرژی ایران شناخته می‌شود.
این کنفرانس یکروزه با حضور نخبگان دانشگاهی و خبرگان صنعتی در حوزه انرژی و محیط زیست با هدف ارتقا و عرضه تجارب ویژه صنعتی، پژوهش‌ها و اختراعات علمی، توسعه فناوری، پیشرفت پایدار و تبادل دانشی در 2 نوبت صبح و عصر امروز (چهارشنبه) برگزار شده است.
اولین کنفرانس دوسالانه نفت، گاز و پتروشیمی سال 1395 در دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزا ر شد.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group