چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 | Wednesday 24 April 2019

به دنبال توقف فعالیت کامیون‌داران در استان بوشهر که نسبت به مشکلات صنفی خود از جمله تعیین کرایه‌های جدید، نرخ بیمه و ساعات کار روزانه معترض هستند، سیمان در بخشی از نقاط استان بوشهر نایاب شد.

به گزارش دیارجنوب، به دنبال توقف فعالیت کامیون‌داران در استان بوشهر از هفته گذشته که نسبت به مشکلات صنفی خود از جمله تعیین کرایه‌های جدید، بیمه و ساعات کار روزانه معترض هستند، سیمان در بخشی از نقاط استان بوشهر نایاب شد.

بر اساس این گزارش، در محدود مراکز عرصه‌کننده سیمان نیز شاهد افزایش لگام‌گسیخته قیمت‌ها هستیم به گونه‌ای که امکان خرید را از مردم ذایل و مشکلاتی را در عرصه ساخت و ساز در استان بوشهر ایجاد کرده است.

هر چند مسئولان صنعت و معدن استان بوشهر با تاکید بر تولیدات 6 میلیون تنی سیمان در درون استان، اعلام می‌کنند که نه تنها مشکلی برای تولید و عرصه سیمان در استان نداریم بلکه بخش عمده مازاد نیاز نیز صادر می‌شود.

حال با این شرایط، مردم بین سخن مسئولان که مدعی هستند کمبود سیمانی در استان وجود ندارد با آن چه که در بازار به شکل و شمایل سیمان نمی‌بینند دچار تناقض و مشکل شده‌اند.

نیاز است زمینه رفع مشکلات کامیون‌داران ایجاد شود تا بیش از این مردم برای تهیه سیمان و دیگر مصالح ساختمانی که به دلیل توقف کار کامیون‌داران، کمیاب یا نایاب شده در ضجر نباشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر در زمینه نیاز به سیمان با وجود داشتن سه کارخانه سیمان در شهرستان‌های دشتستان، کنگان و دشتی خودکفا بوده و بخشی از تولیدات خود را به خارج از کشور صادر می‌کند.

وی افزود: روزانه یک‌هزار و 500 تن نیاز استان بوشهر به سیمان است در حالی که سالانه سه میلیون تن سیمان در این استان تولید می‌شود که نشان از مازاد تولیدات نسبت به نیازهای استان است.

سید محمد حسینی‌محمدی تصریح کرد: با توجه به این که شاهد اختلال در حمل و نقل این کالاها به دلایل صنفی در ناوگان خمل و نقل استان هستیم، بخش عمده‌ای از تولیدات روزانه استان فعلا دارای قابلیت جابجایی ندارد./فارس

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group