چهارشنبه 29 اسفند 1397 | Wednesday 20 March 2019

پیش ازظهر امروز با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، فرماندار گناوه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناوه، هنرمندان و چهره های فرهنگی نگارخانه این شهرستان کلنگ زنی شد.

به گزارش دیارجنوب، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در حمایت از توانایی های هنرمندان گناوه ای گفت: بندرگناوه دارای قابلیت های زیادی در تمامی عرصه های هنری می باشد و بهره برداری از این پروژه می تواند در پیشرفت هنرمندان این شهر نقش بسزایی داشته باشد.

حمیده ماحوزی به مشکلات و تحریم ها در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: در زمینه های مختلف کارنامه خوبی دارد به گونه ای که ما قبلا فقط دو نگارخانه در مجتمع فرهنگی هنری بوشهر داشتیم اما در جال حاضر تمامی شهرستانهای استان علاوه بر نگارخانه، ١٤ پلاتو در سطح استان نیز وجود دارد.

وی اظهار داشت: از ابتدای سال ٩٦ شروع به ساخت نگارخانه در تمامی شهرستانهای استان کرده ایم که تا کنون ٦ نگارخانه در حال اجرا است و امیدوارم با لطف خداوند هر چه زودتر این پروژه ها به اتمام برسد تا هنرمندان عزیز از آنها استفاده کامل را ببرند.

negarkhaneh genaveh

فرماندار گناوه در این مراسم گفت: این شهرستان ظرفیت های فراوانی از جمله در حوزه فرهنگی، هنری و مذهبی دارد و دارای هنرمندان مستعد و خلاقی است که در سطح کشور و استان به موفقیت های خوبی دست یافته اند.

سیدعلی پاک نژاد با تاکید بر توجه و حمایت هنرمندان گناوه افزود: در دولت تدبیر و امید کارهایی مهم در حوزه های فرهنگی، هنری و مذهبی در این شهرستان صورت گرفته و مسئولان استانی و شهرستانی ارتباط و تعامل خوبی با هنرمندان دارند.

وی احداث نگارخانه را یکی از خواسته های بحق اهالی فرهنگ و هنر این شهرستان دانست و گفت: فرمانداری برای تامین اعتبار مورد نیاز این طرح پیگیری های لازم را انجام خواهد داد.

پاک نژاد اظهارداشت: احداث یک مجتمع فرهنگی و هنری در بندرریگ نیز که از مطالبه های چندین ساله مردم این منطقه است در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گناوه نیز گفت: این نگارخانه یکی از مکانهای مورد نیاز هنرمندان این شهرستان است و افتتاح و راه اندازی آنها مهترین دغدغه های آنها را برطرف می کند.

علیرضا سبحانی بیان داشت: در شهرستان هنرمندان خوبی در تمامی عرصه های هنری وجود دارد که افزایش مکان های فرهنگی باعث توسعه فرهنگ منطقه خواهد بود و آنها می توانند در این نگارخانه آثار خودشان را به معرض دید عموم قرار دهند.

وی خاطر نشان کرد: از مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرماندار گناوه کمال تشکر را دارم که با اختصاص بودجه امکان راه اندازی این نگارخانه را فراهم کردند و امیدوارم با افزایش بودجه بتوانیم این پروژه را تا دهه فجر امسال مورد بهره برداری قرار دهیم.

سبحانی تصریح کرد: تا الان حدود ١٠٠ میلیون تومان در سال ٩٦ و ٢٥٠ میلیون تومان در سال ٩٧ در نظر گرفته شده و طبق محاسبات انجام شده مبلغ ٩٠٠ میلیون تومان تا اتمام کار نیاز است.

شایان ذکر است این نگارخانه در فضای ٤٠٠ متر مربع احداث خواهد شد./روابط عمومی اداره ارشاد استان بوشهر

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group