جمعه 2 فروردين 1398 | Friday 22 March 2019

استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم برخورد با قیمت‌های نامتعارف در سطح بازار، گفت: اقدامات لازم برای کاهش قیمت گوشت و مرغ در استان بوشهر انجام شود.

به گزارش دیارجنوب عبدالکریم گراوند عصر شنبه در نشست کارگروه تنظیم بازار استان بوشهر با تاکید بر لزوم نظارت بیشتر بر قیمت کالاها در بازار اظهار داشت: قیمت برخی از کالاهای مورد نیاز مردم از جمله گوشت و مرغ متعارف نیست و باید اقدامات لازم برای کاهش قیمت‌ها و رضایتمندی مردم صورت گیرد.

استاندار بوشهر خطاب به مسئولان پشتیبانی امور دام و مدیران جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر خاطرنشان کرد: نهاده‌های دامی مورد نیاز مرغداران استان را با قیمت مناسب در اختیار آنها قرار دهید تا مرغداران هم بتوانند قیمت مرغ را به گونه‌ای که متعارف باشد پایین بیاورند و در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.

گراوند خواستار توزیع گوشت گرم، مرغ و تخم مرغ با قیمت تنظیم بازار شد و تصریح کرد: این اقلام با برنامه‌ریزی انجام شده و با همکاری جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در مرکز استان و در شهرستان‌ها با قیمت ستاد تنظیم بازار در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: با هرگونه افزایش قیمت غیر متعارف در بازار باید برخورد جدی صورت گیرد و دستگاه‌های ذیربط به ویژه تعزیرات حکومتی و صنعت، معدن و تجارت و سازمان بازرسی به صورت جدی ورود کنند.

استاندار بوشهر افزود: جلب رضایتمندی مردم مهم‌ترین وظیفه مسئولان است و همه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید اولویت کاری خود را رضایت‌مندی مردم قرار دهند و نباید کاری کنیم که مردم آسیب ببینند.

گراوند خواستار افزایش بازرسی‌ها در بازار شد و گفت: گشت‌های مشترک باید افزایش یابد و با گرانفروشان برخورد شود.

استاندار بوشهر خواستار تامین میوه و سایر اقلام مصرفی شب عید شد و تاکید کرد: اداره جهاد کشاورزی و صنعت و معدن و تجارت باید همکاری لازم را برای ذخیره سازی و توزیع میوه و سایر اقلام مصرفی مردم در ایام نوروز داشته باشند و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط هم نهایت همکاری را به عمل آورند.

گراوند در ارتباط با صادرات گوجه کشاورزان استان نیز گفت: اداره صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی دقت و حساسیت لازم را داشته باشند که گوجه با کیفیت بالایی صادر شود و بسته‌بندی محصولات نیز از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار باشد تا مورد استقبال کشورهای هدف نیز قرار گیرد.

مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان بوشهر از صادرات ۳۲ هزار تن گوجه از استان بوشهر به خارج از کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های مستمر استاندار بوشهر و با موافقت وزارتخانه، مجوز صادرات بیش از ۳۲ هزار و ۵۰۰ تن گوجه بوته‌ای استان صادر شده است.

وی یادآور شد: به زودی مقدمات کار برای صادرات گوجه آغاز می‌شود و امیدوار هستیم در کمترین زمان ممکن شاهد صادرات گوجه خارج از فصل کشاورزان استان به خارج از کشور باشیم.

حسینی محمدی بیان کرد: مجموعا ۶۰ هزار تن گوجه بوته‌ای از کشور صادر می‌شود که ۳۲ هزار و ۵۰۰ تن سهم استان بوشهر است و امیدوار هستیم این مسئله کمک خوبی به کشاورزان استان به ویژه گوجه کاران عزیز کند.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۲۸۰ هزار تن گوجه از مزارع استان بوشهر برداشت شده و تا آخر سال نیز ۳۲۰ هزار تن گوجه برداشت تا به ۶۰۰ هزار تن گوجه برسیم.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر خاطرنشان کرد: استان بوشهر ۳ مرکز فرآوری تبدیلی گوجه فرنگی دارد و امسال در مجموع ۱۵ هزار تن از گوجه استان در این مراکز فرآوری و به رب گوجه تبدیل می‌شود.

منوچهری تصریح کرد: امسال همچنین تاکنون ۲۵ هزار تن گوجه فرنگی نیز برای فرآوری به استان‌های مختلف صادر شده است.

وی بیان کرد: بر اساس آمار و ارقام موجود، سال گذشته در مجموع ۶۶ هزار تن گوجه فرنگی از استان بوشهر به خارج از کشور صادر شد و انتظار داریم در سال جاری نیز این روند تداوم داشته باشد.

وی در ارتباط با شهرستان‌هایی که بیشترین برداشت گوجه را داشته‌اند نیز گفت: شهرستان دیر با سطح زیر کشت ۴ هزار و ۹۰۰ هکتار بیشترین سطح زیر کشت را داشته که از ابتدای سال تاکنون حدود ۱۰۱ هزار تن گوجه در این اراضی برداشت شده است.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر ابراز داشت: شهرستان دشتی نیز با سه هزار و ۸۰۰ هکتار سطح زیرکشت مقام دوم استان را دارد که تاکنون ۸۴ هزار تن گوجه از این شهرستان برداشت شده است.

منوچهری بیان کرد: شهرستان دشتستان نیز با دو هزار و ۱۰۰ هکتار سطح زیرکشت عنوان سوم را در استان در اختیار دارد که تاکنون ۷۵ هزار تن گوجه از مزارع این شهرستان برداشت شده است.

komision nezarat 1komision nezarat 1komision nezarat 1komision nezarat 1komision nezarat 1komision nezarat 1komision nezarat 1komision nezarat 1komision nezarat 1komision nezarat 1komision nezarat 1komision nezarat 1komision nezarat 1komision nezarat 1

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group