پنجشنبه 1 اسفند 1398 | Thursday 20 February 2020

در ساحل سیاسی بوشهر، یکی از چهره های مشهور ژورنالیستی بوشهر که بیش از دو دهه کار سیاسی در فضای اصلاح طلبی استان کرده بود، از کشتی به گل نشسته اصلاح طلبان پیاده شد.

به گزارش دیارجنوب، یکی از چهره های مشهور ژورنالیستی بوشهر که بیش از دو دهه کار سیاسی در فضای اصلاح طلبی استان کرده بود، از کشتی به گل نشسته اصلاح طلبان پیاده شد.

بر اساس این گزارش، رضا معتمد که با هفته نامه پیغام کار مطبوعاتی خود را از اواخر دهه هفتاد آغاز و طی این سال ها با یک مشی اصلاح طلبی فعالیت حزبی نیز با ریاست بر حزب اتحاد ملت ایران در بوشهر چاشنی آن کرده بود، امروز با انتشار پیامی تحت عنوان « وداع با تشکیلات سیاسی عملا عطای فعالیت سیاسی را به لقایش بخشید تا بر اساس آن چه وی نگاشته به فعالیت های فرهنگی و ادبی بپردازد.

در این بیانیه آمده است:

سال‌ها است که تصمیم خود را برای ترک فعالیت‌های حزبی و تشکیلاتی به گوش دوستان و همفکرانم رسانده‌ام اما آنها هر بار با توجیهاتی که تا امروز برای من قابل قبول و محترم بوده است، به‌نوعی از این تصمیم منصرفم کرده‌اند.

همه‌ دوستانی که مرا می‌شناسند و باور دارند، می‌دانند که هدفم از عضویت در تشکیلات و احزاب سیاسی،هیچ‌گاه کسب قدرت و مقام نبوده است هر چند چنین هدفی را برای یک فعال حزبی فی‌نفسه نه تنها مذموم نمی‌دانم بلکه معتقدم که تلاش برای کسب قدرت به‌قصد پیاده کردن اهداف و دیدگاه‌های خود، جزو اصول اولیه و اساسی همه احزاب در دنیا است و تنها در کشور ما است که به‌طرز مضحکی در برابر آن موضع می‌گیرند. با این حال طبع رمنده من هیچ‌گاه طالب قرار گرفتن در چهارچوب‌های خاص مدیریتی نبوده است.

از طرفی تمایل به فعالیت‌های فرهنگی و ادبی همواره در من بر فعالیت‌های دیگر از جمله فعالیت سیاسی غلبه داشته است و در تمام این سال‌ها کشاکش میان دو میل را تحمل کرده‌ام.

بنابراین آنچه مرا از بیست و اندی سال پیش تا امروز به عضویت در تشکیلات سیاسی،با همه مخاطرات و محذوراتش، قانع کرده است، کمکی هر چند جزیی در جهت تقویت تفکر حزبی بوده است که آن را تنها راه رسیدن به دمکراسی واقعی و دخالت تام و تمام مردم در سرنوشت خود می‌دانم.

نمی‌دانم چنین هدفی چه‌قدر محقق شده است و در صورت تحقق نسبی،سهم من در آن چه اندازه بوده است. اما به‌هر حال گمان می‌کنم که اکنون افراد جوان‌تر و در عین حال مشتاق‌تری هستند که در استمرار و تقویت چنین تفکری کوشش کنند و راه تحزب را در استان دنبال نمایند.

از این‌رو با احترام فراوان به همه‌ دوستانی که به‌گمان من ایثارگرانه چراغ کنش‌های تشکیلاتی و حزبی را در استان ما روشن نگاه داشته‌اند، کناره‌گیری خود را از همه فعالیت‌های تشکیلاتی و عضویت در احزاب سیاسی اعلام می‌کنم و ترجیح می‌دهم که از این پس، اوقات خود را در امور فرهنگی و ادبی صرف کنم و اگر هم قرار باشد که در حوزه سیاسی -اجتماعی اظهار نظری نمایم، این کار را از جایگاه یک روزنامه‌نگار مستقل از تشکیلات سیاسی انجام خواهم داد.

این تصمیم را انتشار عمومی می‌دهم تا دوستانی که تاکنون گفتار، نوشتار و رفتار مرا برآمده از تفکری تشکیلاتی و حزبی می‌دانسته‌اند، از این پس گفته‌ها و نوشته‌هایم را فارغ از گرایشی خاص، داوری کنند.

عضو و رئیس مستعفی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی منطقه[استان] بوشهر

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group