سه شنبه 6 اسفند 1398 | Tuesday 25 February 2020

رئیس کل دادگستری استان بوشهر: سازمان‌ها و ادارت عضوشورای حفظ حقوق بیت المال مصوبات را بصورت دقیق و جدی اجرا نمایند و پیشگیری از هرگونه تصرفات در اراضی ملی و محیط زیست و تعدی به منابع طبیعی در اولویت نخست کار آنان قرار گیرد.

به گزارش دیارجنوب به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان بوشهر ، دکتر علی جمادی رئیس کل دادگستری استان بوشهر در جلسه نشست شورای حفظ حقوق بیت المال ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گفت : همواره پیشگیری در مراحل اولیه بسیار کم هزینه است؛ لیکن با این وجود با زمین خواران در استان بشدت و با قاطعیت تمام برخورد خواهد شد.

وی افزود : حفاظت و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی، حریم رودخانه‌ها و آب شرب از اولویت های شورای حفظ حقوق بیت المال و دستگاه های متولی این امر هستند است .

جمادی در این نشست با اشاره به اهتمام ویژه به اجرای مصوبات در شورای حفظ حقوق بیت المال اظهار داشت: مطابق دستور اکید ریاست محترم قوه قضائیه مبنی بر برخورد قاطع با پدیده زمین خواری ؛ عزم جدی در مسئولین قضایی وجود دارد تا با قاطعیت و به جدیت با زمین خواران مقابله شود و در این زمینه هیچگونه اغماضی صورت نخواهد گرفت.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر تغییر کاربری‌های غیرمجاز که توسط سودجویان در برخی از مناطق و شهرستان‌های استان ایجاد شده را غیرقانونی دانست و متذکر شد: تغییر کاربری‌های زمین‌های محیط زیست و حتی کشاورزی و منابع طبیعی از جمله آب نیز غیر قابل توجیه است و بشدت با متخلفین؛ برخورد قاطع قضایی صورت خواهد گرفت.

bitolmal dadgostari 2

جمادی افزود : با توجه به تاکیدات ریاست قوه قضائیه باید با نگاه ویژه و جدی تری این موضوع دنبال شود و تصرفات صورت گرفته مرتفع و پرونده‌هایی که در این زمینه تشکیل شده سریعاً مورد رسیدگی قرار گیرد تا حقوق بیت المال اعاده شود.

جمادی وجود مشکلات و کمبود‌ها را رافع مسئولیت مهم دستگاه های متولی ندانست و خاطرنشان کرد: سازمان‌ها و ادارت عضو این شورا ضمن پاسخگو بودن می بایست مصوبات را بصورت دقیق و جدی اجرا نمایند و پیشگیری از هرگونه تصرفات در اراضی ملی و محیط زیست و تعدی به منابع طبیعی در اولویت نخست کار آنان قرار گیرد.

وي افزود: شناسايي و حفاظت از بستر و حريم رودخانه ها و مسيل ها در دستور كار قرار گیرد و نقشه مشخص شده ایی تنظیم گردد.

جمادی با اشاره به اجرای طرح کاداستر (حد نگاری) اظهار کرد: با مستند سازی و داشتن اطلاعات از بسیاری تعرض ها بویژه دربخش زمین و عرصه های ملی پیشگیری می شود

دکترجمادی در این نشست ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت قانون برای احقاق حقوق افراد و ادارات ،خواستار فعال تر شدن کمیسیون ماده 100 شهرداری ها شد تا به پرونده ها سریعتر رسیدگی شود و آثار آن بیشتر دیده شود.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group