جمعه 28 دي 1397 | Friday 18 January 2019

15پژوهشگر و فناور برتر دانشگاه خلیج فارس دوشنبه شب با حضور شماری از استادان، دانشجویان و کارکنان این دانشگاه تجلیل شدند.

به گزارش دیارجنوب، رئیس دانشگاه خلیج فارس در این آیین گفت: مقالات این دانشگاه از لحاظ کمی روبه رشد و مطلوب است و امیدواریم از لحاظ کیفی نیز این رشد مطلوب نمایان شود.
عبدالمجید مصلح افزود: در چند وقت اخیر مقالات اسکوپوس (scopus) دانشگاه خلیج فارس رشد 30 درصدی پیدا کرده این درحالی است که نرم کشوری 25 درصد است.
اسکوپوس یکی از نمایه‌های استنادی معتبر و شناخته ‌شده‌ است که اطلاعات کتاب‌شناختی حدود 60 میلیون سند را در خود جمع‌آوری کرده ‌است.
اسکوپوس اطلاعات محصولات حدود 5 هزار ناشر علمی را از سراسر جهان در خود جای داده‌ است.
در مجموع اسکوپوس اطلاعات 16 هزار و 500 مجله علمی پژوهشی را در خود نمایه کرده‌است.
وی ادامه داد: این رشد علمی نوید بخش حرکت مثبت و رو به جلو دانشگاه خلیج فارس بوشهر است.
مدیر پژوهش و فناوری دانشگاه خلیج فارس گفت: اکنون سرانه مقالات نسبت به تعداد اعضای هیات علمی به تعداد یک به یک رسیده و تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه نیز 250 نفر است‌.
احمد شیرزادی افزود: این دانشگاه برای حمایت از طرح های مختلفت از جمله فناورانه، پسا دکتری و خلیج فارس پژوهی حمایت ویژه می کند.
دانشگاه خلیج فارس با حدود هفت هزار دانشجو در 29 رشته کارشناسی، 48 رشته کارشناسی ارشد و 13 رشته دکترا، جهت گیری خود را در حوزه کار آفرینی قرار داده و این دانشگاه از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان پایلوت دانشگاه کار آفرین انتخاب شده است./ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group