يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 | Sunday 19 May 2019

15پژوهشگر و فناور برتر دانشگاه خلیج فارس دوشنبه شب با حضور شماری از استادان، دانشجویان و کارکنان این دانشگاه تجلیل شدند.

به گزارش دیارجنوب، رئیس دانشگاه خلیج فارس در این آیین گفت: مقالات این دانشگاه از لحاظ کمی روبه رشد و مطلوب است و امیدواریم از لحاظ کیفی نیز این رشد مطلوب نمایان شود.
عبدالمجید مصلح افزود: در چند وقت اخیر مقالات اسکوپوس (scopus) دانشگاه خلیج فارس رشد 30 درصدی پیدا کرده این درحالی است که نرم کشوری 25 درصد است.
اسکوپوس یکی از نمایه‌های استنادی معتبر و شناخته ‌شده‌ است که اطلاعات کتاب‌شناختی حدود 60 میلیون سند را در خود جمع‌آوری کرده ‌است.
اسکوپوس اطلاعات محصولات حدود 5 هزار ناشر علمی را از سراسر جهان در خود جای داده‌ است.
در مجموع اسکوپوس اطلاعات 16 هزار و 500 مجله علمی پژوهشی را در خود نمایه کرده‌است.
وی ادامه داد: این رشد علمی نوید بخش حرکت مثبت و رو به جلو دانشگاه خلیج فارس بوشهر است.
مدیر پژوهش و فناوری دانشگاه خلیج فارس گفت: اکنون سرانه مقالات نسبت به تعداد اعضای هیات علمی به تعداد یک به یک رسیده و تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه نیز 250 نفر است‌.
احمد شیرزادی افزود: این دانشگاه برای حمایت از طرح های مختلفت از جمله فناورانه، پسا دکتری و خلیج فارس پژوهی حمایت ویژه می کند.
دانشگاه خلیج فارس با حدود هفت هزار دانشجو در 29 رشته کارشناسی، 48 رشته کارشناسی ارشد و 13 رشته دکترا، جهت گیری خود را در حوزه کار آفرینی قرار داده و این دانشگاه از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان پایلوت دانشگاه کار آفرین انتخاب شده است./ایرنا

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group