يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 | Sunday 19 May 2019

در آئینی با حضور مسئولان، مراسم تجلیل از ۵۲ معلم پژوهشگر برتر آموزش و پرورش شهرستان کنگان برگزار شد.

به گزارش دیارجنوب، فتح اله نوروزی فرماندار کنگان چهارشنبه‌شب در این آیین اظهار داشت: هفته پژوهش فرصت مناسبی است که ایده های برتر و نوآوری ها در سطح شهرستان شناسایی و ارزیابی شوند.

وی افزود: هر چه بیشتر به موضوع پژوهش پرداخته شود نتیجه آن در جامعه بیشتر ملموس است. نگاه نو در عرصه مهارت و کارآفرینی راه گشای مشکلات شهرستان است.

فرماندار کنگان ادامه داد: انجام پژوهش و تحقیق یکی از مهم ترین عوامل توسعه در سراسر جهان محسوب می شود چرا که موجب افزایش بهره‌وری در بخش‌های اقتصادی کشور خواهد شد.

وی اضافه کرد: رویکرد به پژوهش از سه منظر اهمیت و جایگاه ویژه‌ای دارد؛ اهمیت اقتصادی، امنیت ملی کشورها و فرهنگی در کشور ما نیز در سند چشم انداز بیست ساله، ایران کشوری با جایگاه اول علمی و فناوری در منطقه هدفگذاری شده است.

نوروزی با بیان اینکه پژوهش یکی از محورهای مهمی است که ضامن پیشرفت و توسعه پایدار در هر کشور به شمار می‌آید افزود: آنچه قدرت می آورد علم است و اساس و پایه علم بدون شک تحقیق و پژوهش است.

وی با بیان اینکه اقدام پژوهی و یا پژوهش در عمل، فرایندی است که معلمان مشکلات و مسائل مدرسه و یا دانش آموزان را به صورت عملی مورد بررسی قرار می دهند گفت: هدف اصلی اقدام پژوهی تغییر وضعیت موجود (نامطبوب) در کلاس درس به وضعیت مطلوب توسط معلمان وپست های مختلف در نظام آموزشی است.

نوروزی با بیان اینکه کسانی که به اقدام پژوهی می پردازند معمولا افراد خلاق و مبتکری هستند خاطرنشان کرد: با اقدام پژوهی خلاقیت فرد شکوفا می شود و اقدام پژوه فردی نوگراست و بدنبال تغییر و تحول پیرامون خود است.

وی تصریح کرد: محور وحدت‌بخش همه ویژگی‌ها و اهداف اقدام پژوهی، توسعه توانایی های معلمان برای درک و فهم بیشتر دشواری‌های آموزش و تدریس و راه های رویارویی با آن ها است.

فرماندار با تاکید بر لزوم تقویت روحیه پژوهشی در بین دانش آموزان، خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ پرسشگری در بین دانش آموزان زمینه ساز ارتقای اعتماد به نفس و شکل گیری شخصیت پویا در بین آنها خواهد شد.

در پایان از ۵۲ پژوهشگر برتر آموزش و پرورش شهرستان کنگان با اهدای لوح تقدیری ، تجلیل و قدردانی شد./مهر

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group